ساخت ایران 2 قسمت 16 - قسمت 16 ساخت ایران 2 - دانلود قانونی قسمت 16 ساخت ایران 2 - خرید قسمت 16 ساخت ایران 2
دانلود رایگان سوالات و پاسخنامه کنکور سراسری آزاد ارشد دکتری 97-98

اجرای حذف نمره مردودی از معدل کل دانشجویان 94-95 / بخشنامه

اجرای حذف نمره مردودی از معدل کل دانشجویان 94-95 / بخشنامه


حذف نمره مردودی از معدل کل دانشجویان امسال اجرا می‌شود


بخشنامه حذف نمرات ردی دانشجویان کاردانی و کارشناسی از معدل کل از سال تحصیلی جدید در دانشگاه ها اجرایی می شود.


بخشنامه حذف نمرات ردی دانشجویان کاردانی و کارشناسی از معدل کل سال گذشته به دانشگاه ها ابلاغ شده است.


با توجه به این مساله که با اجرای این بخشنامه از سال گذشته، سیستم آموزشی با تغییراتی مواجه می شد، بنابراین اکثر دانشگاه‌ها تصمیم گرفتند این بخشنامه را از مهر سال تحصیلی جدید اجرایی کنند.


البته این مساله اختیاری است و دانشگا‌ه‌ها این اختیار را دارند که بخشنامه را برای دانشجویانی که در سیستم بوده و مربوط به سال‌های گذشته هستند نیز اجرا کنند یا خیر.


آیین نامه جدید کاردانی و کارشناسی (پیوسته و ناپیوسته) دانشگاه ها فروردین سال جاری به تمام دانشگاه های سراسر ایران اعم از دولتی، آزاد، پیام نور، غیردولتی ها…. ابلاغ شد.


مهمترین و حساس ترین تبصره در آیین نامه، حذف نمرات ردی دانشجویان از معدل کل بود که حداقل نمره قبولی در هر درس نمره ۱۰ بوده و اگر دانشجویی در هر نیمسال در یک یا چند درس نمره قبولی کسب نکند، چنانچه در نیمسال های بعدی، درس یا دروس مذکور را با نمره قبولی بگذراند، نمره یا تمامی نمرات مردودی قبلی در ریز نمرات تحصیلی دانشجو، فقط ثبت و باقی می ماند اما این نمره های مردودی در محاسبه میانگین کل دوره (معدل کل) بی اثر و صرفا آخرین نمره قبولی در آن درس ملاک محاسبه میانگین کل دوره خواهد بود.


امکان تغییر و افزایش معدل امتحان نهایی برای کنکور 95 / ترمیم معدل

امکان تغییر و افزایش معدل امتحان نهایی برای کنکور 95 / ترمیم معدل

وزیر آموزش و پرورش گفت: دیپلمه‌های سال 84 به بعد برای تغییر و افزایش معدل و تأثیر بهتر آن در کنکور می‌توانند امسال در امتحانات نهایی ثبت‌نام و شرکت کنند.


علی اصغر فانی در حاشیه مراسم دهه امر به معروف و نهی از منکر افزود: بر اساس مصوبه شورای عالی آموزش و پرورش به این دسته از فارغ التحصیلان اجازه داده می شود صرفا فقط یک بار و به صورت داوطلب آزاد در امتحانات خرداد، شهریور و دی شرکت کنند تا بتوانند با افزایش معدل دیپلم، ضریب قبولی خود در کنکور سال آینده دانشگاه ها را افزایش دهند.


وی ادامه داد: این مصوبه برای ارتقای سوابق تحصیلی دانش آموزان و تاثیر آن در آزمون ورودی دانشگاه‌ها به تصویب شورای عالی آموزش و پرورش و تائید رئیس جمهور رسیده است.


میزان و ضریب تاثیر سوابق تحصیلی در کنکور 95


فانی به میزان ضریب سوابق تحصیلی داوطلبان کنکور سراسری نیز اشاره کرد و گفت: کمیته بررسی تاثیر سوابق تحصیلی در وزارت علوم با افزایش این ضریب به 35 درصد مخالفت کرد، بنابراین ضریب تاثیر سوابق تحصیلی دانش آموزان برای کنکور سال آینده نیز همان 25 درصد خواهد بود.


وزیر آموزش و پرورش همچنین از تغییر زمان انتخاب رشته تحصیلی دانش آموزان خبر داد و افزود: انتخاب رشته تحصیلی دانش‌آموزان دوره متوسطه در شورای عالی آموزش و پرورش در حال بررسی است و انتخاب رشته تحصیلی دانش آموزان امسال به جای دوره دوم متوسطه در پایه نهم تحصیلی و در دوره اول متوسطه انجام می شود.


فانی همچنین درباره طرح شناسایی دانش آموزان نخبه (طرح شهاب) گفت: اجرای این طرح از پارسال شروع شده است و تاکنون 470 هزار دانش آموز نخبه شناسایی شده اند و تحت پوشش قرار گرفته اند.


اعلام نتایج نهایی تکمیل ظرفیت دکتری آزاد 94-95 / دی ماه

اعلام نتایج نهایی تکمیل ظرفیت دکتری آزاد 94-95 | نیمه دی ماه


رئیس مرکز سنجش و پذیرش دانشگاه آزاد اسلامی از زمان اعلام نتایج نهایی داوطلبان تکمیل ظرفیت مقطع دکتری تخصصی این دانشگاه خبرداد.


به نقل از مرکز سنجش و پذیرش دانشگاه آزاد اسلامی، دکتر علوی فاضل، در این زمینه اظهار کرد: نتایج نهایی درخواست آن دسته از داوطلبانی که در شهریور ماه سال جاری در اولین مرحله تکمیل ظرفیت مقطع دکتری تخصصی دانشگاه آزاد اسلامی مصاحبه شده اند و همچنین آن دسته از داوطلبانی که اوایل هفته جاری اسامی آنان جهت دعوت به مصاحبه اعلام شده است، تا نیمه دی ماه اعلام خواهد شد.


جابجایی پذیرفته شدگان ارشد و دکتری آزاد 94-95 | نقل و انتقال

امکان دوباره جابه‌جایی برای پذیرفته شدگان ارشد و دکتری آزاد 94-95 فراهم شد

امکان ثبت درخواست مجدد جابه‌جایی برای پذیرفته شدگان مقطع کارشناسی ارشد و دکتری تخصصی دانشگاه آزاد اسلامی فراهم شد.


مجتبی علوی فاضل – رئیس مرکز سنجش و پذیرش دانشگاه آزاد با اعلام این خبر گفت: امکان ثبت درخواست جابه‌جایی برای پذیرفته شدگان کارشناسی ارشد دانشگاه آزاد در مرحله اول و تکمیل ظرفیت و پذیرفته شدگان نهایی دکتری تخصصی با آزمون و بدون آزمون دانشگاه آزاد از روز یکشنبه ۳ آبان ماه فراهم شد.


رئیس مرکز سنجش و پذیرش دانشگاه آزاد افزود: با توجه به موافقت رئیس دانشگاه آزاد و با توجه به درنظر گرفتن سیاست بومی گزینی دانشگاه، به منظور امکان تحصیل افراد در محل سکونت و تقویت بنیان خانواده و کاهش مشکلات تردد، این دسته از داوطلبان می توانند با مراجعه به سامانه این مرکز به نشانی www.azmoon.net نسبت به ثبت درخواست خود اقدام کنند.


وی افزود: این جا به جایی شامل پذیرفته شدگان پژوهش محور در مقطع دکتری تخصصی نیست.


ثبت‌ نام پذیرش بدون آزمون دانشگاه‌ ها 94-95 | سوابق تحصیلی + اسامی رشته ها

ثبت‌ نام پذیرش بدون آزمون دانشگاه‌ها 94-95 | سوابق تحصیلی | اسامی رشته ها

مهلت ثبت نام 4 تا 7 آبان ماه 94

به اطلاع کلیه داوطلبان اعم از اینکه در آزمون سراسری سال 94 شرکت نموده و یا ننموده‌اند می رساندکه پذیرش دراین مرحله  برای تعدادی از رشته های مقطع کاردانی دوره روزانه دانشگاههای علوم پزشکی، رشته های تحصیلی موسسات آموزش عالی غیردولتی - غیرانتفاعی، دانشگاه پیام نور ومقطع کارشناسی پردیسهای دانشگاهی دانشگاه تهران وصنعتی شریف درکیش براساس سوابق تحصیلی صورت می گیرد و ثبت‌نام منحصراً به صورت اینترنتی خواهد بودکه پس از ایام سوگواری تاسوعا و عاشورای حسینی ثبت نام از روز دوشنبه مورخ 94/08/04 آغاز و تا روز پنجشنبه مورخ 94/08/07 پایان می‌پذیرد.


لذا کلیه متقاضیان که حداکثر تا تاریخ 94/11/30 موفق به اخذ مدرک پیش دانشگاهی می‌شوند ضرورت دارد که در مهلت در نظر گرفته شده و پس از مطالعه دقیق دفترچه راهنما و فراهم نمودن مدارک و اطلاعات مورد نیاز ثبت‌نام به پایگاه اطلاع‌رسانی سازمان مراجعه و نسبت به ثبت‌نام و انتخاب رشته (حداکثر 50 کدرشته محل) برای گزینش در رشته‌های تحصیلی مذکور اقدام نمایند. لازم به توضیح است دفترچه راهنمای ثبت‌نام و انتخاب رشته از روز دوشنبه مورخ 94/08/04 در پایگاه اطلاع‌رسانی این سازمان به نشانی:www.sanjesh.org  در دسترس خواهد بود.


ضمناً هر داوطلب می‌تواند علاوه بر انتخاب گروه آزمایشی اصلی (علوم ریاضی و فنی، علوم تجربی و علوم انسانی) در گروه آزمایشی هنر و زبان خارجی نیز متقاضی شود.


شایان ذکر است داوطلبانی که در آزمون سراسری سال 1394 شرکت نموده‌اند، می‌توانند در صورت تمایل گروه آزمایشی انتخابی خود را نیز تغییر دهند.


با توجه به اینکه پرداخت هزینه ثبت‌نام در این روش به صورت اینترنتی انجام می‌شود، لذا کلیه داوطلبان لازم است به وسیله کارت‌های عضو شبکه بانکی شتاب که پرداخت الکترونیکی آنها فعال است، با مراجعه به پایگاه اطلاع‌رسانی این سازمان و پرداخت مبلغ 150/000 (یکصد و پنجاه هزار) ریال بابت هر گروه آزمایشی به عنوان وجه ثبت‌نام، نسبت به ثبت‌نام اقدام نمایند.



مشاور عالی سازمان سنجش گفت: ثبت‌نام برای شرکت در گزینش رشته‌های تحصیلی آزمون سراسری سال 94 دانشگاه‌ها براساس سوابق تحصیلی از روز دوشنبه 4 آبان آغاز می‌شود.


حسین توکلی اظهار داشت: ثبت‌نام و انتخاب برای شرکت در گزینش رشته‌های تحصیلی آزمون سراسری سال 94 دانشگاه‌ها و مؤسسات آموزش عالی (پذیرش براساس سوابق تحصیلی) روز دوشنبه 4 آبان از طریق سایت اینترنتی سازمان سنجش آغاز می‌شود و در روز پنجشنبه 7 آبان پایان می‌پذیرد.


وی افزود: برای ثبت‌نام و انتخاب رشته‌های مذکور تمام داوطلبان اعم از اینکه در آزمون سراسری سال 94 شرکت کرده یا نکرده‌اند، می‌توانند براساس ضوابط ثبت‌نام اقدام به انتخاب رشته کنند.


مشاور عالی سازمان سنجش گفت: پذیرش در این مرحله برای تعدادی از رشته‌های کاردانی علوم پزشکی، مؤسسات غیرانتفاعی و غیردولتی، دانشگاه پیام نور و مقطع کارشناسی پردیس‌های دانشگاهی دانشگاه تهران و شریف در کیش صورت می‌گیرد.


توکلی تصریح کرد: تمام متقاضیانی که حداکثر تا تاریخ 30 بهمن 94 موفق به اخذ مدرک پیش‌دانشگاهی می‌شوند ضرورت دارد در فرصت در نظر گرفته شده با مطالعه دقیق دفترچه راهنما به سایت سازمان سنجش به‌نشانی www.sanjesh.org مراجعه و نسبت به ثبت‌نام و انتخاب رشته (حداکثر 50 کدرشته محل) اقدام کنند.


وی افزود: دفترچه راهنمای ثبت‌نام و انتخاب رشته از روز دوشنبه 4 آبان روی سایت سازمان سنجش قرار می‌گیرد و هر داوطلب می‌تواند علاوه بر انتخاب گروه‌های آزمایشی اصلی (علوم ریاضی و فنی، علوم تجربی و علوم انسانی) در گروه آزمایشی هنر و زبان‌های خارجه نیز متقاضی شود.


مشاور عالی سازمان سنجش گفت: داوطلبان در صورت تمایل می‌توانند گروه علوم آزمایشی انتخابی خود را تغییر دهند. همچنین پرداخت هزینه ثبت‌نام به‌صورت اینترنتی است لذا لازم است به‌وسیله کارت‌های شتاب با مراجعه به سایت سازمان سنجش اقدام به پرداخت مبلغ 150هزار ریال بابت هر گروه آزمایشی به‌عنوان وجه ثبت‌نام کنند.


مهلت ثبت نام پذیرفته شدگان تکمیل ظرفیت ارشد 94-95

مهلت ثبت نام پذیرفته شدگان تکمیل ظرفیت ارشد 94-95


فهرست اسامی پذیرفته شدگان نهایی و اسامی معرفی شدگان چندبرابر ظرفیت رشته های تحصیلی دارای شرایط خاص برای انجام مصاحبه در مرحله تکمیل ظرفیت آزمون کارشناسی ارشد اعلام شد.

پذیرفته شدگان نهایی ابتدا برای اطلاع از زمان دقیق ثبت‌نام به پایگاه اطلاع‌رسانی دانشگاه و یا موسسه آموزش عالی محل قبولی مراجعه و سپس با همراه داشتن مدارک ثبت‌نامی در زمان مقرر برای ثبت نام به موسسه آموزشی ذیربط مراجعه کنند.


در صورتی که برنامه‌زمانی مشخصی از سوی دانشگاهها و موسسات آموزش عالی برای ثبت‌نام اعلام نشده باشد، لازم است برای ثبت‌نام در یکی از روزهای ‌یکشنبه و یا دوشنبه سوم یا چهارم آبان ماه به دانشگاه و یا موسسه آموزشی ذیربط مراجعه کنند.


آن دسته از داوطلبانی که متقاضی کد یا کدرشته محلهای تحصیلی مصاحبه دار، بورسیه و یا دارای شرایط خاص از موسسات ذیل این اطلاعیه بوده‌اند و فهرست اسامی آنان در پایگاه اطلاع‌رسانی این سازمان در ردیف معرفی شدگان چند برابرظرفیت درج شده لازم است برای انجام مصاحبه و سایر مراحل مورد لزوم به ارگان بورسیه و یا موسسه آموزش عالی ذیربط مراجعه کنند.


نتایج نهایی کدرشته محلهای تحصیلی از رشته‌های مصاحبه دار، بورسیه و دارای شرایط خاص پس از دریافت نتایج مصاحبه و انجام گزینش نهایی متعاقباً اعلام خواهد شد.


آن دسته از داوطلبانی که هم در ردیف پذیرفته‌شدگان نهایی و هم در ردیف معرفی شدگان چند برابر ظرفیت برای شرکت در مراحل مصاحبه و سایر موارد مورد لزوم قرار گرفته‌اند «بندهای الف و ب فوق» لازم است مطابق مفاد هر دو بند در موعد مقرر اقدام نمایند. بدیهی است درصورتیکه برای مصاحبه رشته های خاص مراجعه کنندو نهایتاً پذیرش شوند باید در رشته خاص ثبت نام و ادامه تحصیل دهند.


چنانچه داوطلبی با توجه به علاقه مندی خود، فقط یک مورد را پیگیری کند ، متعاقباً نمی‌تواند برای مورد دیگر، بعد از مهلت مقرر اقدام کند.


جذب هیات علمی دانشگاه علوم پزشکی 94-95 | کمبود 8000 نفری

جذب هیات علمی دانشگاه علوم پزشکی 94-95 | کمبود 8000 نفری


کمبود 8000 هیات علمی در دانشگاه‌های علوم پزشکی


رئیس مرکز امور هیات علمی وزارت بهداشت از کمبود 8000 عضو هیات علمی در دانشگاه‌های علوم پزشکی خبر داد.


دکتر سیدعلی حسینی، با اشاره به آخرین فراخوان جذب هیات علمی در وزارت بهداشت اظهار کرد: امسال فراخوان جذب از ابتدای شهریور صادر شد و تا پانزدهم مهرماه مهلت ثبت نام وجود داشت که حوزه معاونت آموزشی وزارت بهداشت در این فراخوان برای جذب 1250 نفر عضو هیات علمی به تفکیک در دانشگاه‌های علوم پزشکی سراسر کشور اعلام آمادگی کرد.


وی از اعلام آمادگی و شرکت 3600 نفر از متخصصان و پزشکان فوق‌تخصص‌ در سراسر کشور در فراخوان جذب خبر داد و افزود: وزارت بهداشت پس از اتمام مهلت فراخوان جذب، به دانشگاه‌ها اعلام کرد که دانشگاه ها براساس اولویت‌ها، صلاحیت‌های افراد متقاضی را بررسی کرده و نهایتا برای تایید نهایی به هیات مرکزی جذب هیات علمی وزارت بهداشت ارسال کنند. امیدواریم تا پایان سال بتوانیم نیروهای مورد نیاز را از بین آن دسته متقاضیانی که در فراخوان شهریور و مهرماه ثبت‌نام کرده‌اند، جذب کنیم.


رئیس مرکز امور هیات علمی وزارت بهداشت با اشاره به روند افزایش پذیرش دانشجو در وزارت بهداشت در سال‌های اخیر اظهار کرد: روند افزایش پذیرش دانشجو در وزارت بهداشت در طول سال‌های گذشته مخصوصا در مقاطع تحصیلات تکمیلی (کارشناسی ارشد و PH.D) هم تخصص و هم فوق‌تخصص بالینی افزایش داشته است، البته این امر به دلیل نیاز خدمات درمانی، به پذیرش دانشجو بوده است.


دکتر حسینی ادامه داد: با توجه به افزایش تعداد دانشجویان، وزارت بهداشت وضعیت هیات علمی شاخص‌های 200 دانشگاه‌ معتبر دنیا را مورد بررسی قرار داد و پس از برآوردهای لازم به این نتیجه رسید که در حال حاضر وزارت بهداشت با کمبود بیش از 8000 عضو هیات علمی مواجه است.


وی با اشاره به نسبت استاد به دانشجو در رشته‌های مختلف پزشکی اظهار کرد: بر اساس قانون باید در دوره‌های مختلف تحصیلات تکمیلی، PH.D، تخصص و فوق تخصص نسبت استاد به دانشجو کاهش یافته و به ازای سه دانشجو یک استاد وجود داشته باشد البته این نسبت برای دوره‌های کارشناسی و دکترای حرفه‌ای بیشتر می‌شود و از آنجایی در حال حاضر تعداد دانشجویان افزایش یافته است، باید جذب اعضای هیات علمی در دانشگاه‌های علوم پزشکی نیز متناسب با آن افزایش یابد.


رئیس مرکز امور هیات علمی وزارت بهداشت با تاکید بر لزوم حمایت سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی از وزارت بهداشت اظهار کرد: جذب تعداد بیشتری از اعضای هیات علمی در وزارت بهداشت نیازمند حمایت سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی برای تخصیص اعتبار و توجه به آموزش و جذب اعضای هیات علمی است، زیرا واقعیت امر این است اگر بتوانیم نیروهای خوب و با کیفیت بالا تربیت کنیم، سلامت بیشتر را برای جامعه و کشور تضمین کرده‌ایم، یعنی همان اتفاقی که در سال‌های اخیر در کشور رخ داده است و اعضای هیات علمی وزارت بهداشت در دانشگاه‌های علوم پزشکی افرادی را تربیت می‌کنند که نه تنها پاسخگوی نیازهای درمانی کشور بلکه پاسخگوی نیاز درمانی افراد در سایر نقاط جهان نیز هستند.


دکتر حسینی در پاسخ به این سوال که چرا علی رغم نیاز به 8000 عضو هیات علمی،وزارت بهداشت برای جذب 1250 نفر اعلام آمادگی کرده، گفت: مجوز برای جذب هیات علمی از سوی سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی صادر می‌شود و اینطور نیست که وزارت بهداشت راسا در این مورد تصمیم‌گیری کند. در واقع هر نیرویی که در سیستم دولتی جذب می‌شود باید طبق مجوز سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی و طبق اعتبارات و شرایط بودجه‌ای سازمان مذکور باشد.امسال توانستیم مجوز جذب 1250 عضو هیات علمی را از سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی اخذ کنیم که ان‌شاءالله اعتبارات آن در بودجه سال 95 لحاظ شود. این افراد تا پایان سال 94 جذب می‌شوند و اعتبارات آن در پیش‌بینی بودجه سال آینده آمده است.


وی در مورد انتظار وزارت بهداشت از سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی در این حوزه توضیح داد: انتظار وزارت بهداشت این نیست که 8000 عضو را یک ساله جذب کند بلکه انتظار می‌رود که این وزارتخانه هر سال بتواند حداقل 1250 عضو هیات علمی جذب کند.


رییس مرکز جذب امور هیات علمی وزارت بهداشت ادامه داد: در حال حاضر حدود 17 هزار عضو هیات علمی در وزارت بهداشت مشغول به کار هستند و اگر قصد داریم به حد مطلوب برسیم سالانه باید در روند جذب افزایش صورت بگیرد.


دکتر حسینی در ادامه در پاسخ به این سوال که کمبود اعضای هیات علمی بیشتر در چه رشته‌هایی است، گفت: نیاز در رشته‌های مختلف علوم بالینی نسبت به علوم پایه بیشتر است. یکی از اصلی‌ترین و محوری‌ترین دوره‌های آموزشی‌ وزارت بهداشت مرتبط با آموزش بالینی در دوره‌های مختلف تحصیلی مخصوصا دوره‌های تحصیلات تکمیلی است. همچنین رشته‌های مختلف وزارت بهداشت که با نظام سلامت ارتباط دارند رشته‌های بالینی هستند.


میزان وام تحصیلی دانشگاه علوم پزشکی 94-95 | مجرد و متاهل

میزان وام تحصیلی دانشگاه علوم پزشکی 94-95 | افزایش 10 درصدی


صندوق رفاه دانشجویان وزارت بهداشت مبلغ وام تحصیلی دانشجویان علوم پزشکی برای سال تحصیلی 94-95 را اعلام کرد.


بر اساس اعلام صندوق رفاه دانشجویان وام تحصیلی دانشجویان مجرد ۱۵ درصد و دانشجویان متأهل ۱۱ درصد افزایش می یابد.


بر اساس آخرین دستورالعمل اجرایی استفاده از وام ها، مبلغ وام تحصیلی پرداختی به دانشجویان مجرد ماهیانه ۷۵۰ هزار ریال (۷۵ هزار تومان) و برای دانشجویان متأهل ماهیانه ۹۸۰ هزار ریال (۹۸ هزار تومان) خواهد بود که به ترتیب نشان دهنده رشد ۱۵ و ۱۱ درصدی  نسبت به ترم تحصیلی گذشته است.


ضمنا مبلغ ۴۰۰ هزار ریال (۴۰ هزار تومان) ماهانه به عنوان حق اولاد و به ازای هر فرزند به دانشجویان متاهل پرداخت می شود.


مصوبه نحوه ترمیم نمره دروس امتحان نهایی 94-95 تایید شد

مصوبه نحوه ترمیم نمره دروس امتحان نهایی 94-95 تایید شد

مصوبه نحوه ترمیم نمره دروس امتحان نهایی دانش آموزان تایید شد


دبیرکل شورای عالی آموزش و پرورش گفت: مصوبه نحوه ترمیم نمره دروس امتحان نهایی فارغ التحصیلان دوره متوسطه توسط رئیس جمهور تایید شد.


دکتر مهدی نوید دبیرکل شورای عالی آموزش و پرورش در گفت و گو با خبرنگار ما با اشاره به مصوبه نهصد و پانزدهمین (915) جلسه این شورا، اظهار داشت: در اجرای قانون پذیرش دانشجو در دانشگاه‌ها و مراکز آموزش عالی کشور و به منظور ایجاد زمینه برای ارتقای سوابق تحصیلی دانش آموزان و تاثیر آن در آزمون ورودی دانشگاه‌ها این ماده واحده به تصویب شورای عالی آموزش و پرورش و تایید رئیس جمهور محترم رسیده است.


دکتر نوید خاطر نشان کرد: براساس این قانون به فارغ التحصیلان دوره متوسطه (از سال 84 به بعد) که متقاضی ترمیم و ارتقای نمرات دروس نهایی خود می باشند، اجازه داده می شود صرفا برای یک بار به شیوه داوطلب آزاد، ثبت نام نموده و در یکی از نوبت های امتحانی (خرداد، شهریور و دی ماه)، دروس مورد نظر خود را مجددا انتخاب و در آزمون مربوط شرکت نمایند.


دبیرکل شورای عالی آموزش و پرورش با اشاره به تهیه شیوه نامه اجرایی این مصوبه توسط وزارت آموزش و پرورش، گفت: هزینه های مربوط به برگزاری امتحانات و صدور گواهینامه های لازم بر عهده داوطلبان می باشد.

ضوابط و مدارک ثبت نام پذیرفته شدگان تکمیل ظرفیت ارشد 94-95

اسامی 39 هزار قبولی تکمیل ظرفیت ارشد 94-95 اعلام شد + ضوابط ثبت نام


لینک اطلاعیه کامل سازمان سنجش درباره نحوه ثبت نام و مدارک لازم پذیرفته شدگان


مشاور عالی سازمان سنجش گفت:‌ فهرست اسامی 39 هزار و 373 نفر از پذیرفته‌شدگان نهایی مرحله تکمیل ظرفیت دوره‌های کارشناسی ارشد سال 94 روی سایت سازمان سنجش قرار گرفت.


حسین توکلی در گفت‌وگو با خبرنگار اجتماعی خبرگزاری تسنیم اظهار داشت:‌ بر اساس برنامه زمانی پیش‌بینی شده فهرست اسامی تعداد 39 هزار و 373 نفر از پذیرفته شدگان نهایی ظرفیت‌های جدید و تکمیل ظرفیت برخی کدرشته محل‌های متمرکز همچنین فهرست اسامی تعداد 1205 نفر از معرفی شدگان چند برابر ظرفیت رشته‌های مصاحبه‌دار و دارای شرایط خاص دوره‌های کارشناسی ارشد سال 94 روی سایت سازمان سنجش قرار گرفت.


وی افزود: از تعداد 39هزار و 373 نفر پذیرفته شدگان نهایی رشته‌های متمرکز، 18 هزار نفر زن و 21 هزار نفر مرد هستند، یعنی 46.66 درصد پذیرفته شدگان نهایی زن و 53.34 درصد آنها مرد هستند.


مشاور عالی سازمان سنجش گفت:‌ تمام پذیرفته شدگان نهایی رشته‌های متمرکز ضرورت دارد ضمن توجه به ضوابط اعلام شده در اطلاعیه‌‌ای که به‌همراه فهرست اسامی آنها روی سایت سازمان سنجش قرار می‌گیرد، برای کسب اطلاعات لازم درخصوص تاریخ و مدارک مورد نیاز ثبت‌نام به پایگاه اطلاع رسانی دانشگاه محل قبولی مراجعه کنند.


توکلی ادامه داد:‌ در صورتی که دانشگاه یا مؤسسه آمورش عالی محل قبولی تاریخ مشخصی را برای ثبت‌نام ارائه نکرده باشد پذیرفته شدگان می‌توانند با دردست داشتن مدارک لازم در یکی از روزهای یکشنبه 3 آبان یا دوشنبه 4 آبان برای ثبت‌نام به دانشگاه محل قبولی مراجعه کنند.


وی گفت:‌ تمام معرفی شدگان چند برابر ظرفیت رشته‌های مصاحبه‌دار و دارای شرایط خاص در روز یکشنبه 3 آبان برای اطلاع از برنامه زمانی و سایر اقدامات به سایت دانشگاه‌ محل قبولی مراجعه کنند.


( تعداد کل: 49 )
   1       2       3       4       5    >>
قسمت شانزدهم ساخت ایران 2 - قسمت شانزدهم فصل دوم ساخت ایران - دانلود قسمت 16 ساخت ایران 2 - دانلود رایگان قسمت 16 ساخت ایران 2
نظافت منزل توسط خانم مشهد - نظافت منزل مشهد - نظافت راه پله در مشهد - شماره شرکت نظافتی در مشهد
شرکت نظافتی معتبر در مشهد - شرکت نظافتی در مشهد - شرکت خدمات نظافتی در مشهد