قسمت هفتم فصل سوم شهرزاد
دانلود رایگان سوالات و پاسخنامه کنکور سراسری آزاد ارشد دکتری 97-98
X
تبلیغات
رایتل

زمان و جزئیات آزادسازی سهام عدالت + خرید و فروش / تکلیف ثبت نام نشدگان

زمان و جزئیات آزادسازی سهام عدالت + تکلیف ثبت‌نام نشدگان


آخرین اخبار سهام عدالت را اینجا ببینید


جزئیات آزادسازی سهام عدالت + تکلیف ثبت نام نشدگان

مشاور عالی سازمان خصوصی‌سازی با اعلام این که سهام عدالت دو دهک پایین درآمد که شامل تخفیف ۵۰ درصدی هستند، در نیمه اول سال ۹۶،‌ آزاد خواهد شد، گفت: تاکنون ۳۷ درصد از بدهی‌ سهام عدالت پرداخت شده که تا پایان سال آینده به ۵۰ درصد می‌رسد.


مشاور رئیس کل سازمان خصوصی‌سازی گفت: در نیمه دوم سال 1395 میزان مانده بدهی سهام عدالت به شهروندان اعلام می‌شود تا آنها در خصوص پرداخت مابقی بدهی و یا دریافت میزان سهم آزاد شده تصمیم‌گیری کنند.


سید جعفر سبحانی- در گفت‌وگو با ایسنا، در خصوص وضعیت آزادسازی سهام عدالت گفت: تاکنون حدود 36 درصد از مجموع یک میلیون تومان سهمی که هر ایرانی دارد از محل سود شرکت‌ها به خزانه واریز شده است ‌و باید مابقی سود سال‌های 1393 و 1394 معادل 14 درصد به حساب خزانه واریز شود که با 36 درصد سودی که تاکنون واریز شده است پیش بینی می‌شود این میزان سود به 50 درصد برسد.


وی افزود:حدود 36 درصد از محل سود شرکت‌های سرمایه پذیر 60 شرکت به خزانه وارد شده است. این در حالی است که سودهای سال 1394 به دلیل تمام نشدن سال مالی هنوز واریز نشده و سود سال 1393 هنوز به صورت کامل پرداخت نشده است.


به گفته سبحانی با رسیدن سود پرداختی به خزانه به میزان 50 درصد،در نیمه دوم سال 1395 مانده بدهی سهام عدالت به شهروندان اعلام می‌شود و آنها باید تصمیم بگیرند که آیا تمایل دارند 50 درصد باقی مانده را پرداخت کنند تا سهام آنها آزاد شود و یا قصد دارند همان 50 درصد سود پرداختی را دریافت کنند؛ لذا به میزانی که سهام آزاد شده باشد به همان میزان سهام به افراد تعلق می‌گیرد.


مشاور رئیس کل سازمان خصوصی سازی تاکید کرد: یک میلیون تومان سهمی که به افراد داده شده است، هبه و بخشش نیست و قانون گذار پیش بینی کرده است که هر سال باید اقساط آن پرداخت شود که دولت به نیابت از شهروندان از محل سود شرکت هر ساله سودی به خزانه واریز می‌کند. لذا بعد از رسیدن میزان سود پرداختی شرکت‌ها به 50 درصد ممکن است برخی‌ها تمایل داشته باشند که با توجه به قیمت سهام شرکتها مابقی 50 درصد را پرداخت کنند تا یک میلیون تومان را آزاد کنند و برخی دیگر نیز مایل باشند همان میزان آزاد شده معادل 500 هزار تومان را دریافت کنند.


این مقام مسئول با بیان اینکه جزئیات این طرح در نیمه دوم سال 1395 اعلام می‌شود،اظهار کرد:بر این اساس افراد 6 ماه فرصت دارند که در صورت تمایل مابقی بدهی خود را به حساب اعلامی سازمان خصوصی سازی واریز کنند تا کل سهم آنها معادل یک میلیون تومان آزاد شود در غیر اینصورت به میزانی که از سود شرکتها به حساب خزانه واریز شده معادل 50 درصد آزادسازی صورت می گیرد.


سبحانی گفت:جزئیات بیشتر و نحوه آزادسازی سهام عدالت در لایحه‌ای که توسط مجلس به تصویب می‌رسد مشخص و اعلام می‌شود. بنابراین پیش‌بینی می‌شود بعد از اتمام سال 1395 دقیقا مشخص شود که هر فرد ایرانی از یک میلیون تومان سهمی که در اختیار دارد چه میزان بدهی دارد. لذا بعد از مشخص شدن میزان سود پرداختی به شهروندان غیر از دو دهک پایین جامعه فرجه داده می‌شود تا در خصوص بازپرداخت مابقی سود و یا گرفتن همین میزان اقدام کنند.


وی با اشاره به اینکه دو دهک پایین جامعه مبلغی پرداخت نمی کنند و یک میلیون تومان سهم خود را کامل دریافت می کنند، اظهار امیدواری کرد که در سال 1396 آزادسازی سهام عدالت اتفاق بیافتد که البته آزادسازی به تصویب لایحه سهام عدالت در مجلس بستگی دارد. لذا زمانی که تصویب شود همه جزئیات آزادسازی و نحوه خرید و فروش مشخص می‌شود.


مشاور رئیس سازمان خصوصی سازی در خصوص تکلیف ثبت نام نشدگان سهام عدالت گفت:ممکن است برخی از افراد ثبت نام نکرده و یا عده‌ای فوت کرده باشند و یا فرزند جدیدی متولد شود که تمامی این موارد در لایحه دولت دیده شده و بعد از تصویب از سوی مجلس اعلام می شود.


دستور العمل خرید و فروش سهام عدالت

معاون سازمان خصوصی‌سازی با تأکید بر اینکه نباید به شایعات بازار توجه شود، گفت: ارزش سهم عدالت بر مبنای وضعیت پورتفوی و افزایش سرمایه تعیین‌ می‌شود؛ اکنون نیز در حال تهیه دستورالعمل معاملات سهام‌عدالت در بازار فرابورس هستیم.

حسن محمدتبار در گفت‌وگو با فارس در پاسخ به این پرسش که در بازار گفته می‌شود خرید و فروش سهام عدالت آزاد شده و قیمت آن به 4 تا 4.5 میلیون تومان رسیده، اظهار داشت: اینها شایعه است ولی در حال تهیه دستورالعمل جامع معاملات سهام عدالت در فرابورس هستیم.

وی در پاسخ به این سوال که گفته می‌شود، هر سهم عدالت بین  4 تا 4 میلیون و 500 هزار تومان قیمت‌گذاری خواهد شد، تأکید کرد: چنین چیزی صحت ندارد؛ افزایش سرمایه این شرکت‌ها باید انجام شده و با تکمیل شدن پورتفوی آنان سپس مشخص خواهد شد.

معاون سازمان خصوصی سازی با بیان اینکه دستورالعمل چگونگی معاملات سهام عدالت در حال نهایی شدن است، ادامه داد: در مورد دیگر جزئیات در آینده اطلاع رسانی شفاف انجام خواهد شد.

شورای عالی اجرای سیاست‌های کلی اصل 44 در آخرین جلسه خود که به ریاست محمود احمدی‌نژاد رئیس‌جمهور برگزار شد، چارچوب و جهت‌گیری‌های آغاز روند معامله سهام عدالت در بورس را بررسی و تصویب کرد.

به گفته مسئولان خصوصی سازی از سال 85 تاکنون 41 میلیون و 920 هزار نفر مشمول دریافت سهام عدالت شدند که این رقم با تکمیل ثبت‌نام از کارگران ساختمانی (تقریبا هشت میلیون نفر با اعضای خانواده‌ها) به 50 میلیون نفر می‌رسد و به این ترتیب حدود 65 درصد از جمعیت کشور مشمول دریافت سهام عدالت می‌شوند.

بر اساس این گزارش، تا کنون 42 میلیون سهام عدالت واگذار شده که هنوز قابل معامله نیست، اما با توجه به گفته‌های معاون واگذاری و امور سهام سازمان خصوصی‌سازی دستورالعمل معاملات سهام عدالت در حال تدوین است.

هم‌اکنون 56 شرکت به عنوان شرکت‌های سرمایه پذیر در بخش سهام عدالت مطرح هستند. این شرکت‌ها مربوط به 9 وزارتخانه است که مجموعه‌های صنعت، معدن و تجارت و نفت بیشترین تعداد را به خود اختصاص داده‌اند.

از این 56 شرکت، 18 شرکت غیربورسی و مابقی بورسی هستند که از یک تا 50 درصد سهام آنها به سهام عدالت تعلق گرفته است.

فولاد مبارکه، صنایع ملی مس، سنگ آهن چادرملو، هلدینگ

خلیج فارس، بانک تجارت، دخانیات ایران، بانک ملت، بانک صادرات و کشتیرانی ایران از جمله شرکت های معروفی هستند که بخشی از سهامشان به عنوان سهام عدالت به مردم واگذار شده است.

بر اساس این گزارش،‌ پنجشنبه هفته گذشته نهمین جلسه شورای عالی اجرای سیاست های کلی اصل 44 به ریاست محمود احمدی نژاد برگزار شد و گزارشی از آخرین وضع اجرای طرح واگذاری سهام عدالت توسط سازمان خصوصی سازی ارائه و سپس چارچوب آغاز معاملات سهام عدالت در بازار بورس اوراق بهادار، پس از بحث و بررسی، به تصویب رسید.

بر این اساس مقرر شد دستورالعمل لازم برای اجرای این مصوبه، توسط وزارت امور اقتصادی و دارایی با رویکرد حفظ حقوق سهامداران و آموزش و ترویج فرهنگ سهامداری، ثبات بازار سرمایه، نظارت دولت و تداوم و رشد پایدار ارزش سبد سهام شرکت های سرمایه گذاری، به نحوی تدوین شود که عملیات معاملات سهام عدالت در بورس به تناسب سهام آزاد شده، از شهریور سال جاری میسر شود.

همچنین بر اساس مصوبه شورای عالی اجرای سیاست های کلی اصل 44 قانون اساسی، سازمان خصوصی سازی اجازه دارد به آن دسته از مشمولان واجد شرایط، نظیر کارگران فصلی و ساختمانی، افراد فاقد شغل و دیگر افراد باقیمانده که تاکنون از مزایای سهام عدالت برخوردار نشده اند، با شرایط مشابه قبل، به صورت اقساطی سهام عدالت واگذار کند.

شورای عالی اجرای سیاست های کلی اصل 44 قانون اساسی، به سازمان خصوصی سازی اجازه داد، تدابیری اتخاذ کند، تا زمانی که سهام عدالت آزاد نشده، به نحوی در افزایش سرمایه شرکت های سرمایه پذیر مشارکت شود که طرح واگذاری سهام عدالت تضعیف نشده و منابع لازم برای اداره شرکت های سرمایه گذاری استانی نیز تامین شود.

پیش از این محمد رحیم احمدوند رئیس سازمان خصوصی‌سازی در این رابطه گفته بود، برای ورود سهام عدالت به بازار سرمایه باید اقدامات حقوقی، مالی، افزایش سرمایه و عملیات اجرایی انجام شود، تا امکان معامله سهام عدالت در بازار سرمایه فراهم شود که بر اساس مدل طراحی شده مرحله به مرحله اجرایی خواهد شد.

وی همچنین در مورد زمان معامله سهام عدالت در بورس گفته بود با توجه به اقداماتی که باید در راستای آزادسازی سهام عدالت انجام شود، نمی‌توان زمان دقیقی را در مورد معامله سهام عدالت اعلام کرد، اما اگر مدل مناسب تدوین شود، این کار عملیاتی خواهد شد؛ این در حالی است که باید دید بر اساس مدل و دستور‌العمل چه اقداماتی نیاز است و اقدامات لازم تا چه حد زمان‌بر است؛ اگر هماهنگی‌ لازم انجام شود، زمان کوتاهتری نیاز خواهد بود.

به گفته معاون وزیر اقتصاد برای فراهم شدن امکان معامله سهام عدالت در بورس باید مدل و چارچوب مناسبی طراحی شود، زیرا قرار است در مورد 45 میلیون سهامدار و 100 هزار میلیارد تومان سهام عدالت تصمیم‌گیری شود، بنابراین باید بررسی کارشناسانه در این باره صورت گیرد.

پرونده سهام عدالت همچنان باز است

امکان خرید و فروش سهام بعد از بسته شدن ورودی‌ها


رئیس کل سازمان خصوصی سازی آخرین وضعیت آزاد سازی سهام عدالت را تشریح کرد.

به گزارش روابط عمومی سازمان خصوصی سازی؛ محمدرحیم احمدوند، رئیس کل سازمان خصوصی سازی در گفت‌وگو با ایسنا، در مورد زمان آزاد سازی سهام عدالت گفت: آزادسازی سهام عدالت منوط به بسته شدن ورودی سهام عدالت و مشخص شدن تعداد قطعی مشمولین است که با توجه به اضافه شدن کارگران فصلی به پرونده سهام عدالت، این پروژه تا مدتی ادامه پیدا می کند.

وی با بیان اینکه باید ورودی سهام عدالت مشمولان تعیین تکلیف شود،عنوان کرد: در حال حاضر پروژه سهام عدالت کارگران فصلی آغاز شده است که این موضوع باید تعیین تکلیف شود تا امکان آزادسازی سهام عدالت فراهم شود.

رئیس کل سازمان خصوصی سازی با بیان اینکه بعد از مشخص شدن ورودی سهام عدالت ارزش این سهم تعیین می شود، در مورد زمان خرید و فروش سهام عدالت توضیح داد:برای آزاد سازی سهام عدالت علاوه بر مشخص شدن تعداد مشمولان ابتدا باید 30 شرکت سرمایه گذاری استانی وارد بازار سرمایه شوند که در حال حاضر مقدمات آن انجام شده و 22 شرکت اقدامات لازم را انجام داده اند.

وی در ادامه گفت:انجام این فرایند با توجه به ورودی افراد جدید در پرونده سهام عدالت و اضافه شدن مشمولان به طول انجامیده و به اتمام پروسه کارگران فصلی بستگی دارد.

رئیس کل سازمان خصوصی سازی در مورد زمان اتمام پرونده سهام عدالت کارگران فصلی گفت: در دهه فجر سال گذشته فرم های اولیه سهام عدالت کارگران توزیع شده و برنامه زمان بندی شده به استان ها ارائه شد که با توجه به نحوه مراجعه مردم و پر کردن برگه ها ممکن است با تاخیر انجام شود زیرا برخی استان ها برگه ها را تحویل داده و ارائه برگه توسط سایر استان‌ها نیز در حال انجام است.

احمدوند تصریح کرد: بعد از ورود شرکت‌های سرمایه گذاری استانی به بازار سرمایه و مشخص شدن قیمت آن‌ها،هر کدام از این شرکت‌ها بر اساس تعداد اعضا سهم خود را از سبد سهام عدالت مشخص می کنند و سپس بر اساس اقساط واریزی و 2 دهکی که مشمول تخفیف هستند، سهام عدالت آزاد می شود که امیدواریم این کار در سال جدید انجام شود./


کسر شدن پول از حساب مشتریان بانک ها / هزینه ارسال پیامک 5000 تومان

کسر شدن پول از حساب مشتریان بانک ها / هزینه ارسال پیامک 5000 تومان

راهنمای رفع مشکل کسر شدن پول از حساب

در یک ماه اخیر تعدادی از بانک‌ها با ارسال پیامک به مشتریان خود از آنها خواسته‌اند که تا پایان آبان‌ماه در رابطه با کسر 5000 تومان از حساب به عنوان هزینه ارسال پیامک، نظر خود را اعلام کنند.

به گزارش خبرگزاری ایسنا: در یک ماه اخیر تعدادی از بانک‌ها با ارسال پیامک به مشتریان خود از آنها خواسته‌اند که تا پایان آبان‌ماه در رابطه با کسر 5000 تومان از حساب به عنوان هزینه ارسال پیامک، نظر خود را اعلام کنند.

در ماه‌های گذشته برخی بانک‌ها با ارسال پیامک‌هایی با توضیحات و گاهی با اعلام مبالغ متفاوت اعلام کردند که مشتریانشان باید تا پایان آبان ماه یعنی روز گذشته (شنبه) اعلام کنند که تمایل برای دریافت پیامک آگاهی از عملیلات بانکی خود دارند یا خیر.

مضمون پیامک‌ها این است که 5000 تومان بابت آبونمان شش ماهه ارسال پیامک از حساب مشتریان کسر خواهد شد و از آنان خواسته شده اگر تمایل به دریافت سرویس پیامک ندارند تا آخر آبان‌ماه عدد اعلام شده را به شماره سامانه آن بانک پیامک کنند.

اما بانک‌هایی هم هستند که به مشتری این گونه توضیح داده‌اند که 5000 تومان از حساب آنان برای دریافت خدمات پیامکی کسر شده، ولی اگر تمایلی به دریافت سرویس پیامک ندارند، تا پایان آبانماه فرصت دارند با ارسال پیامک اطلاع دهند تا هزینه کسر شده مجدد به حسابشان بازگردد.

برخی دیگر از بانک‌ها نیز رسما به مشتریانشان اعلام نکرده‌اند که رقمی از حسابشان کسر یا قبلا کم شده است، بلکه راه دیگری برای صرفه‌جویی در هزینه های ناشی از ارسال پیامک انتخاب و سقفی برای واریز یا برداشت‌های مشمول ارسال پیامک تعیین کرده‌اند. به عنوان نمونه در یکی از این پیامک‌های بانک‌ها عنوان شده که صرفا پیامک تراکنش‌های واریز و برداشت با مبلغ 20 هزار تومان و بالاتر برای مشتری فرستاده خواهد شد.

اما در اقدامی دیگر، برخی بانک‌ها در پیامک های ارسالی گفته اند که اقدام آنها برای کسر هزینه طبق مصوبه شورای هماهنگی بانکهای دولتی و خصوصی صورت گرفته است. از سویی دیگر ممکن است تمامی مشتریان بانک‌ها این دست از پیامک‌ها را دریافت نکرده‌ باشند که این موضوع می‌تواند سرانجامی مانند آنچه که اوایل امسال برای بانک ملی (کسر از حساب مشتریان در حالی که با وجود اطلاع رسانی برخی پیامک مربوطه را دریافت نکرده بودند) پیش آمد و نارضایتی مشتریان را به همراه داشت، در پی داشته باشد.

به هر حال طبق آنچه که بانک مرکزی مجوز آن را صادر کرده است، بانک‌ها می‌توانند برای انجام خدمات بانکی اعم از حضوری یا الکترونیک نسبت به دریافت کارمزد اقدام کنند که بر این اساس اگر هم قرار باشد بانک‌ها هزینه‌ای بابت سرویس پیامک دریافت کنند، مساله خلاف قانونی رخ نداده است. در عین حال که ممکن است از همین امروز از حساب مشتریان برخی بانک‌ها 5000 تومان به منظور کسر هزینه ارائه خدمات پیامکی کسر شود که یا با اطلاع یا بدون اطلاع مشتری خواهد بود. آنچه که مشخص است اگر مشتریان عدد مورد نظر بانک را بنا به هر دلیلی تا پایان آبان‌ماه (شب گذشته) به سامانه بانک پیامک نکرده باشند از نظر بانک مربوطه این گونه استدلال می‌شود که مشتری خواهان دریافت سرویس پیامک است و به همین دلیل به ازای هر شش ماه ارائه سرویس پیامک مبلغ 5000 تومان از حساب مشتری برداشت می‌شود.

لازم به توضیح است که اگر کسی از بانکی که در آن حساب دارد تاکنون پیامک دریافت نکرده یا درصورت عدم تمایل به دریافت سرویس پیامک عدد مورد نظر بانک را به سامانه آن نفرستاده، باید هرچه سریع‌تر به یکی از شعب بانک خود مراجعه کرده و طرح موضوع کند.

میزان تاثیر سوابق تحصیلی در کنکور 96، 30 درصد قطعی است

میزان تاثیر سوابق تحصیلی در کنکور 96، 30 درصد قطعی است

جزئیات کامل نحوه تاثیر سوابق تحصیلی و معدل در کنکور 95 و 96 و 95

رییس مرکز سنجش وزارت آموزش و پرورش گفت: سوابق تحصیلی دانش آموزان در آزمون کنکور 95 و 96 ادامه خواهد داشت.به گزارش خبرنگار گروه فرهنگی ایرنا ، عبدالرسول عمادی روز شنبه اظهارکرد: سوابق دانش آموزان در کنکور سال آینده تا 25 درصد و در کنکور سال 96 تا 30 درصد موثر خواهد بود.

وی افزود: علاوه بر تاثیر 25 درصدی سوابق تحصیلی در کنکور سال 95 ، پنج درصد تاثیر مثبت مربوط به دوره پیش دانشگاهی در کنکور سال آینده را خواهیم داشت.

عمادی گفت: در کنکور سال آینده تاثیر سوابق تحصیلی بطور قطع 25 درصدی خواهد بود و آن پنج درصد مربوطه مثبت، اگر به افزایش رتبه در کنکور منجر شود ، اعمال خواهد شد در غیر این صورت ، برای سال 95 همان 25 درصد اعمال خواهد شد.

به گزارش روابط عمومی وزارت آموزش و پرورش ، وی افزود: برای کنکور سال 1396 تاثیر سوابق تحصیلی دانش آموزان 30 درصد به صورت قطعی است.

اعلام اسامی پذیرفته شدگان تکمیل ظرفیت ارشد 94-95

اعلام اسامی پذیرفته شدگان تکمیل ظرفیت ارشد 94-95

لینک مشاهده اسامی پذیرفته شدگان


مشاور عالی سازمان سنجش آموزش کشور از انتشار فهرست اسامی پذیرفته شدگان مرحله تکمیل ظرفیت آزمون ورودی کارشناسی ارشد ناپیوسته 94 از ساعت 10 صبح امروز خبر داد.


حسین توکلی گفت: فهرست اسامی 316 نفر از پذیرفته شدگان نهایی مرحله تکمیل ظرفیت یا ظرفیت جدید در برخی کد رشته‌های تحصیلی آزمون ورودی دوره کارشناسی ارشد ناپیوسته 94 به عنوان پذیرفته شدگان نهایی دارای شرایط خاص (مصاحبه دار و بورسیه) از ساعت 10 صبح امروز شنبه 30 آبان ماه روی سایت سازمان سنجش آموزش کشور به نشانی www.sanjesh.org قرار گرفت.


وی ادامه داد:‌ کلیه پذیرفته شدگان ضرورت داد با توجه به کد رشته محل قبولی در یکی از روزهای دوشنبه دوم یا سه شنبه سوم آذرماه با به همراه داشتن مدارک به موسسه آموزش عالی محل قبولی مراجعه نمایند.

مثلث هرم غذایی ریاضی پایه هفتم / کار و فناوری + عکس / paint

مثلث هرم غذایی ریاضی پایه هفتم / درس کار و فناوری + عکس / paint


لینک دانلود عکس
مثلت هرم غذایی کار و فناوری ریاضی پایه هفتم

جزئیات جدید عفو رهبری برای سربازان فراری +شرایط 8 سال سابقه

جزئیات جدید عفو رهبری برای سربازان فراری +شرایط 8 سال سابقه

مدارک لازم برای معافیت سربازان فراری + میزان جریمه

به گزارش خبرگزاری ایسنا؛ پس از انتشار خبر عفو جرم سربازان فراری و همچنین اعلام اجرای ثبت نام مرحله دوم جریمه ریالی، شماری از مخاطبان ایسنا ابهامات و سوالاتی را مطرح کردند که جانشین اداره سرمایه‌های انسانی ستاد کل نیروهای مسلح به آنها پاسخ داده است.

سردار موسی کمالی در پاسخ به کامنت‌ها و پرسش‌های مختلف درباره ابهامات عفو جرم سربازان فراری اظهار کرد: با توجه به اجرای طرح جریمه ریالی سربازی برای مشمولان دارای هشت سال غیبت و بیشتر از آن در سال جاری این امکان برای سربازان فراری وجود نداشت که بتوانند تنها از طریق پرداخت این رقم کارت معافیت دریافت کنند چرا که می‌بایست به جرم قبلی یعنی فرارشان از سربازی رسیدگی می‌شد.

کمالی افزود:‌ در همین راستا ستاد کل نیروهای مسلح پیشنهادی را مطرح کرد تا بر اساس آن کلیه سربازان فراری که تا پایان امسال حداقل هشت سال از فرارشان از خدمت یا ترک یگان خدمتی می‌گذرد بتوانند از این طرح بهره مند شوند و از این رو موضوع بخشش جرم ناشی از فرار این افراد مطرح شد و در نهایت مقام معظم رهبری و فرمانده معظم کل قوا با بخشش جرم فرار از خدمت کسانی که هشت سال یا بیشتر از تاریخ فرارشان می‌گذرد، موافقت کردند.

جانشین اداره سرمایه‌های انسانی ستاد کل نیروهای مسلح با بیان اینکه در حال حاضر جرم این افراد مورد عفو قرار گرفته و دیگر برایشان در مراجع قضایی به خاطر فرار از سربازی پرونده‌ای تشکیل نخواهد شد گفت: این افراد دو راه پیش رو دارند، یا اینکه به یگانی که آن‌را ترک کرده‌اند مراجعه و مابقی سربازی‌شان را ادامه دهند یا اینکه برابر مقررات فعلی با پرداخت جریمه ریالی و سربازی معاف شوند که برای این اقدام می بایست به دفاتر پلیس + 10 مراجعه کنند.

کمالی ادامه داد: این دسته از افراد اگر چنانچه قصد ادامه سربازی را داشته باشند، مطابق با مقررات همان سالی که اقدام به ترک محل خدمت کرده‌اند با آنان برخورد می‌شود. به عبارتی اگر در آن زمان طول مدت سربازی 18 ماه بوده این افراد نیز به اندازه همان 18 ماه خدمت خواهند کرد و اگر طول مدت سربازی در سال ترک محل خدمتی‌شان 24 ماه بوده این افراد نیز 24 ماه خدمت خواهند کرد.

وی درباره اینکه آیا افرادی که مورد عفو قرار گرفته‌اند می‌توانند از معافیت‌ها و تسهیلات سربازی استفاده کنند یا خیر؟ اظهار کرد: در یک سری از موارد این امکان برایشان وجود دارد به عنوان مثال اگر شرایط بهره مندی از معافیت کفالت یا معافیت پزشکی را دارند می‌توانند از این طریق معاف شوند.

جانشین اداره سرمایه‌های انسانی ستاد کل نیروهای مسلح در پاسخ به سوالی دیگر مبنی بر اینکه آیا جریمه ریالی این افراد نیز با این عفو کسر شده یا تخفیفی به آن تعلق می‌گیرد نیز اظهار کرد: چنین موضوعی صحت ندارد همانطور که گفتم این عفو برای این بود که این افراد بتوانند از امکان معافیت از سربازی با پرداخت جریمه ریالی معاف شوند بنابراین هیچ تغییری در رقم پرداختی ایجاد نشده و نخواهد شد.

کمالی ادامه داد: میزان جریمه ریالی برای کلیه افرادی که تا 29 اسفند ماه 94 حداقل هشت سال یا بیشتر از غیبتشان گذشته باشد از رقم پایه 10 میلیون تومان برای مشمولان و سربازان فراری زیر دیپلم آغاز شده و به ترتیب افزایش می‌یابد. همچنین به ازای هر سال فرار یا غیبت پس از هشت سال نیز 10 درصد به رقم کل افزوده خواهد شد و به ازای همسر و هر فرزند نیز پنج درصد از این رقم کسر خواهد شد.

وی درباره آن دسته از افرادی که مورد عفو قرار گرفته اما امکان پرداخت جریمه را به دلایل مختلف ندارند افزود: آنان باید به یگان محل خدمت خود مراجعه کرده و مجددا سربازی خود را ادامه دهند.

جانشین اداره سرمایه‌های انسانی ستاد کل نیروهای مسلح همچنین تاکید کرد که این عفو تنها برای جرم فرار از سربازی بوده و شامل خدمت سربازی و همچنین افرادی که کمتر از هشت سال از غیبت یا فرارشان گذشته باشد، نمی‌شود.

کمالی همچنین به سوالات و کامنت‌های مخاطبان ایسنا درباره اجرای مرحله دوم طرح جریمه ریالی سربازی نیز اشاره کرد و افزود: در مرحله نخست حدود 287 هزار نفر ثبت نام کردند که از این تعداد 167 هزار نفر مبلغ مورد نظر را واریز و کارت معافیت خود را نیز دریافت کردند. 110 هزار نفر نیز واجد شرایط بوده اما تا کنون مبلغی را واریز نکرده‌اند که به این افراد تا بیستم آذرماه فرصت داده شده و اگر تا این تاریخ نسبت به پرداخت جریمه خود اقدام نکنند همچون دیگر مشمولان با آنان برخورد شده و برایشان برگه اعزام به سربازی صادر خواهد شد.

کمالی افزود: مرحله دوم ثبت نام جریمه ریالی سربازی نیز از بیستم آذرماه آغاز شده و تا پایان دیماه ادامه خواهد داشت که در این بازه زمانی متقاضیان با مراجعه به دفاتر پلیس +10 می‌توانند درخواست خود را ثبت کنند و پس از بررسی وضعیت همانند مرحله اول از طریق پیامک به آنان اطلاع داده خواهد شد.

جانشین اداره سرمایه‌های انسانی ستاد کل نیروهای مسلح همچنین در پاسخ به این سوال که اگر این افراد رقم جریمه ریالی را پرداخت نکرده و به سربازی نیز نروند چه خواهد شد؟ افزود: قانون یک سری محدودیت‌هایی را برای این افراد در نظر گرفته که بخشهایی از آنها از جمله ممنوعیت اخذ گواهینامه، ممنوعیت کاندیدا شدن در انتخابات مجلس و شوراها، ممنوعیت تحویل اصل گواهینامه پایان دوره تحصیلی، ممنوعیت استخدام و ... در حال اجراست.

وی ادامه داد: همچنین برای محدودیت‌های دیگر نیز هماهنگی‌هایی در حال انجام است که به زودی نهایی می‌شود و بر این اساس ممنوعیت اعطای هرگونه تسهیلات به مشمولان غایب و فراری،‌ ممنوعیت به کارگیری مشمولان غایب در شرکت‌ها، روزنامه‌ها، سایت‌ها،‌ باشگاه‌ها و فروشگاه‌ها و ... است که ساز و کارهای این اقدام در حال انجام است و به زودی اجرا می‌شود.

جانشین اداره سرمایه‌های انسانی ستاد کل نیروهای مسلح افزود: همچنین اگر چنانچه مشخص شود که از مشمولان غایب در این مراکز به کار گرفته شده است برای بار اول به ازای هر مشمول غایب معادل هزینه سالانه یک سرباز یعنی رقمی حدود 4 میلیون تومان و برای بار دوم و بیشتر از آن به ازای به کارگیری هر مشمول غایب یا فراری رقمی معادل هزینه سه سرباز به عنوان جریمه برای این واحدها در نظر گرفته خواهد شد.

کمالی همچنین در پاسخ به سوالی دیگر درباره امکان اجرای طرح جریمه ریالی در سال آینده افزود: تاکنون تصمیمی در این خصوص گرفته نشده و به نظر نمی‌رسد که در سال آتی طرح جریمه ریالی تمدید شود.

وی درباره مدت زمان سربازی در سال آینده نیز گفت: تا اطلاع ثانوی مدت سربازی تغییر نخواهد کرد و همان 21 ماه است.

جانشین اداره سرمایه‌های انسانی ستاد کل نیروهای مسلح همچنین در پاسخ به کامنت یکی از مخاطبان ایسنا که اعلام کرده بود دارای تحصیلات عالی است و باید مدت‌ها در صف انتظار برای اعزام به سربازی بماند افزود: در این زمینه ستاد کل حداکثر تلاش و رایزنی‌های خود را انجام می‌دهد که بتوان زمان انتظار برای اعزام به خدمت سربازی کاهش بیابد تا این عزیزان معطل نشوند. همچنین در تلاشیم تا فواصل زمانی بین دو اعزام تغییراتی داشته باشد.

کمالی درباره اینکه علت طولانی شدن این انتظار چیست؟ گفت: با توجه به ظرفیت مراکز آموزشی و همچنین استقبالی که از اعزام به سربازی انجام شده است کمی زمان انتظار افزایش یافته و همچنین با توجه به افزایش ورود به دانشگاه‌ها شمار مشمولان تحصیلکرده نیز افزایش پیدا کرده که این موضوع نیز در تاریخ اعزام و نوبت‌های اعزام این دسته از مشمولان تاثیرگذار است.

وی در پاسخ به سوال دیگری مبنی بر اینکه آیا فردی که در مقطعی تحصیلی از یکی از دانشگاه‌های داخل کشور فارغ التحصیل شده می‌تواند در همان مقطع در دانشگاه کشور خارجی پذیرش شود یا خیر؟ تصریح کرد: پذیرش حتما باید در مقطعی بالاتر انجام شود به عنوان مثال کسی که دارای مدرک کارشناسی است نمی‌تواند مجددا در مقطع کارشناسی دانشگاه خارجی پذیرش بگیرد ضمن اینکه این دانشگاه حتما باید مورد تایید وزارت علوم یا وزارت بهداشت قرار گرفته باشد.

دانلود مداحی کربلا میخوام ابوالفضل +صوت و ویدیو

دانلود مداحی کربلا میخوام ابوالفضل / هر شب می خونم باشور و نوا

دانلود فایل صوتی مداحی کربلا میخوام ابوالفضل - زارع

دانلود فایل تصویری (ویدیو) مداحی کربلا میخوام ابوالفضل - زارع

هر شب می خونم باشور و نوا، کربلا می خوام ابوالفضل
ذکر سجود نمازم شده :کربلا می خوام ابوالفضل
جدایی هم حدی داره آقام، کربلا می خوام ابوالفضل
ابوالفضل کربلاییم کن .ابوالفضل نینواییم کن
نفس نفسم ذکر کربلاست ،کربلا می خوام ابوالفضل
عشق من فقط گنبد طلاست ،کربلا می خوام ابوالفضل
قسمتم بکن تا بیام حرم، کربلا می خوام ابوالفضل
جون وزندگیم نذر روضه هات ،کربلا می خوام ابوالفضل
ابوالفضل کربلاییم کن .ابوالفضل کربلاییم کن
ابوالفضل نینواییم کن .ابوالفضل نینواییم کن


آخرین مهلت ثبت نام آزمون کاردانی به کارشناسی 94-95 بدون آزمون

آخرین مهلت ثبت نام آزمون کاردانی به کارشناسی 94-95 بدون آزمون

جزئیات کامل ثبت نام و انتخاب رشته کاردانی به کارشناسی 94-95


مشاور عالی سازمان سنجش آموزش کشور گفت: شنبه ۳۰ آبان ماه آخرین فرصت ثبت نام در پذیرش در رشته های بدون آزمون کاردانی به کارشناسی است.


دکتر حسین توکلی در گفتگو با خبرنگار مهر افزود: تاکنون ۱۴ هزار و ۴۹۸ نفر برای پذیرش در رشته های بدون آزمون کاردانی به کارشناسی ثبت نام کرده اند.


وی افزود: متقاضیان می توانند برای شرکت در گزینش رشته های تحصیلی پذیرش بر اساس سوابق تحصیلی در آزمون کاردانی به کارشناسی ناپیوسته سال ۱۳۹۴ برای موسسات آموزش عالی غیردولتی – غیر انتفاعی با ورود به سایت سازمان سنجش در این دوره ها ثبت نام کنند.


مشاور عالی سازمان سنجش آموزش کشور گفت: داوطلبانی که قبلا فرم ثبت‌نام و انتخاب رشته خود را تکمیل کرده اند، در صورت تمایل می‌توانند با مراجعه به بخش ویرایش، نسبت به ویرایش و یا اصلاح کدرشته محل‌های انتخابی خود اقدام کنند.


میزان و نحوه تاثیر سوابق تحصیلی در کنکور 95-96 اعلام شد +معدل

تاثیر سوابق تحصیلی در کنکور 95-96 اعلام شد
میزان تأثیر سوابق در کنکور 95 هنوز نهایی نشده است
جزئیات کامل نحوه تاثیر معدل و سوابق تحصیلی در کنکور 95 و 96


ضریب سوابق تحصیلی در کنکور 25 درصد باقی ماند


وزیر آموزش و پرورش از عدم موافقت برای افزایش ضریب سوابق تحصیلی دانش‌آموزان در کنکور سراسری خبر داد و گفت: امیدواریم به تدریج سهم ارزیابی‌های درون مدرسه‌ای در کنکور افزایش یابد.


علی اصغر فانی درباره احتمال تاثیر پنج درصدی نمرات امتحانی دروس پیش دانشگاهی در معدل کنکور اظهار کرد: بر اساس قانون حذف کنکور قرار شده است به تدریج وزن امتحانات و ارزیابی‌های درون مدرسه‌ای در آزمون ورودی دانشگاه‌ها افزایش یابد.


وی افزود: در همین راستا کمیته‌ای در سازمان سنجش تشکیل شده و آموزش و پرورش نیز در آن عضویت دارد. این کمیته هرساله درصدی را برای تاثیر نمرات دانش‌آموزان معین می‌کند.


وزیر آموزش و پرورش با بیان اینکه ما بر افزایش بیش از 25 درصدی سهم امتحانات و ارزیابی‌های درون مدرسه‌ای تاکید داشتیم گفت: علی رغم تاکید ما، سایر اعضا با این امر موافقت نکردند اما امیدواریم به تدریج سهم ارزیابی‌های درون مدرسه‌ای در کنکور افزایش یابد.


فانی همچنین در پاسخ به پرسشی درباره پرداخت مطالبات فرهنگیان گفت: در حال پیگیری‌های جدید برای تامین اعتبار هستیم و امیدواریم به زودی شاهد نتایج آن باشیم و بتوانیم معوقات را بپردازیم.


برچسب‌ها: سوابق تحصیلی

تعرفه ثبت نام در آزمون های سازمان سنجش سال 95-96 اعلام شد / کنکور ارشد دکتری ...

تعرفه ثبت نام در آزمون های سازمان سنجش سال 95-96 اعلام شد
تعرفه ثبت‌نام آزمون‌های سازمان سنجش در سال 95 ابلاغ شد

زمان ثبت نام آزمون های سازمان سنجش سال 95-96


زمان برگزاری آزمون های سازمان سنجش سال 95-96


جدول لیست تعرفه ثبت نام در آزمون های سازمان سنجش سال 95-96 (ریال)

 

ردیف
نوع تعرفه
میزان تعرفه
به ریال
ملاحظات
1
آزمون سراسری
000ر180
به ازای هر داوطلب
2
علاقه­مندی به گزینش در دانشگاه پیام نور، تربیت معلم (فرهنگیان) و مراکز غیرانتفاعی
000ر46
3
آزمون کاردانی پیوسته
000ر180
4
آزمون کاردانی به کارشناسی ناپیوسته
000ر230
5
آزمون کارشناسی ارشد ناپیوسته
000ر300
6
آزمون دکتری داخل
000ر500
7
آزمون دکتری اعزام به خارج
000ر500
8
آزمون زبان انگلیسی پیشرفته (بدون گفتار)
000ر500
9
آزمون زبان انگلیسی پیشرفته (با گفتار)
000ر500
10
آزمون عملی تربیت بدنی
000ر180
11
آزمون عملی رشته های هنر
000ر230
12
بررسی پرونده های صلاحیت عمومی داوطلبان آزمون ها
000ر290
به ازای هر پرونده
13
هزینه مصاحبه و بررسی صلاحیت­های عمومی دانشگاه فرهنگیان
000ر230
به ازای هر داوطلب
14
خدمات پیام کوتاه آزمون (اختیاری)
000ر5
بابت تمام پیام­های ارسالی


تعرفه ثبت نام در آزمون های سازمان سنجش آموزش کشور در سال 1395 تعیین شد.


به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دولت، اسحاق جهانگیری، معاون اول رئیس جمهور، مصوبه دولت درباره تعرفه ثبت نام دریافتی از داوطلبان شرکت در آزمون های سازمان سنجش آموزش کشور در سال 1395 را برای اجرا ابلاغ کرد.


متن مصوبه هیئت وزیران به شرح زیر است:


تعرفه ثبت نام دریافتی از داوطلبان شرکت در آزمون های سازمان سنجش آموزش کشور در سال 1395 به شرح جدول زیر تعیین می شود. درآمدهای سازمان سنجش آموزش کشور به حساب خزانه واریز و در بخش درآمد بودجه کل کشور منظور و معادل آن از طریق درج ردیف هزینه ای در لوایح بودجه سنواتی در اختیار سازمان مذکور قرار می گیرد.


اسحاق جهانگیری، معاون اول رییس جمهور، این مصوبه را در تاریخ 25/8/1394 برای اجرا به وزارت علوم، تحقیقات و فناوری و وزارت امور اقتصادی و دارایی ابلاغ کرد.


( تعداد کل: 107 )
   1       2       3       4       5       ...       11    >>
قسمت 7 فصل 3 شهرزاد