ساخت ایران 2 قسمت 16 - قسمت 16 ساخت ایران 2 - دانلود قانونی قسمت 16 ساخت ایران 2 - خرید قسمت 16 ساخت ایران 2
دانلود رایگان سوالات و پاسخنامه کنکور سراسری آزاد ارشد دکتری 97-98

قیمت بنزین در سال 95 چقدر است؟ / رقم یارانه ها در سال 95

قیمت بنزین در سال 95 چقدر است؟ / رقم یارانه ها در سال 95
رقم یارانه های در سال 95 چقدر است؟
رئیس سازمان مدیریت و برنامه‌ ریزی اعلام کرد‌: دولت فعلا هیچ تصمیمی برای افزایش قیمت حامل‌های انرژی در سال آینده در قالب قانون هدفمندی یارانه‌ها ندارد. نوبخت همچنین اعلام کرد که میزان پرداخت یارانه‌های نقدی در سال آینده 45 هزار و 500 تومان به مانند سال جاری خواهد بود.
خبرگزاری میزان: محمدباقر نوبخت رئیس سازمان مدیریت و برنامه‌ ریزی در نشست خبری تبیین لوایح برنامه ششم و بودجه سال آینده درباره‌ تصمیم دولت برای افزایش قیمت حامل‌های انرژی با توجه به ثابت ماندن میزان منابع و مصارف اظهار کرد: قرار است قانون هدفمندی یارانه‌ها در چارچوب سیاست‌های اقتصادی مقاومتی و آنچه در برنامه ششم توسعه تدوین شده اجرایی شود.
قیمت بنزین در سال 95 چقدر است؟ / رقم یارانه ها در سال 95
وی با اشاره به سقف 48 هزار میلیارد تومانی که برای منابع و مصارف هدفمندی یارانه‌ها در سال آینده در نظر گرفته شده است، گفت: فعلا هدف ما استمرار به وضع موجود است و می‌خواهیم به سمت تولید، اشتغال و حمایت از بخش‌های مورد نظر پیش برویم، اما باید برای تعیین جزئیات بیشتر مصوبه مجلس را دریافت کرده و براساس آن آیین‌نامه‌های لازم را تدوین کنیم.

میزان رقم یارانه در سال 95 چقدر است؟


نوبخت همچنین اعلام کرد که میزان پرداخت یارانه‌های نقدی در سال آینده 45 هزار و 500 تومان به مانند سال جاری خواهد بود.


رئیس سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی درباره‌ی این‌که آیا 48 هزار میلیارد تومان سقف تعیین شده به معنای عدم افزایش قیمت حامل‌های انرژی است نیز گفت: این رقم حداکثر میزانی است که می‌توانیم از آن از محل افزایش قیمت حامل‌های انرژی درآمد کسب کنیم که برای امسال هم وجود داشت، اما ما فقط تا 35 هزار میلیارد تومان از این محل درآمد کسب کردیم.

وی ادامه داد: این در حالی است که دولت می‌تواند فاصله بین پنج هزار تا 48 هزار میلیارد تومان را در قیمت حامل‌های انرژی افزایش داده و از این محل درآمد داشته باشد، ولی فقط سه هزار میلیارد تومان از طریق یکسان‌سازی نرخ بنزین منابع کسب کرد.

آیا قیمت بنزین در سال 95 افزایش می یابد؟

نوبخت یادآور شد که دولت فعلا هیچ تصمیمی برای افزایش قیمت حامل‌های انرژی ندارد و باید تا زمان تدوین آیین‌نامه مربوط به اجرای قانون هدفمندی یارانه‌ها تا سال آینده صبر کرد.

استخدام 34 هزار فارغ‌ التحصیل در سال 95 / افزایش حقوق در سال 95

 استخدام 34 هزار فارغ‌ التحصیل در سال 95 / وعده نوبخت
استخدام 34 هزار فارغ‌ التحصیل در سال 95
 استخدام 34 هزار فارغ‌ التحصیل در سال 95 / افزایش حقوق بازنشستگان در سال 95
استخدام 34 هزار فارغ التحصیل در سال 95

نوبخت درباره بحث اشتغالدر سال 95 و اینکه در سال آینده چه تعداد شغل ایجاد خواهد شد نیز گفت: در حال حاضر نرخ بیکاری 10.7 درصد است و ان شاالله مشکل بیکاری رفع خواهد شد و پیش بینی ما نیز این است که در سال 95 برای حدود 850 تا 900 هزار نفر فرصت شغلی ایجاد کنیم.


معاون رئیس جمهوری تصریح کرد: همچنین برای سال آینده 34 هزار و 500 نفر را از میان فارغ التحصیلان دانشگاهی استخدام خواهیم کرد.

میزان افزایش حقوق کارمندان و بازنشستگان در سال 95

نوبخت همچنین درباره حقوق بازنشستگان و کارمندان در بودجه سال 95 نیز گفت: طبق قانون باید به اندازه تورم حقوق افزایش یابد بنابراین 12 درصد حقوق کارکنان دولت برای سال 95 افزایش می یابد.

رئیس سازمان مدیریت و برنامه ریزی کشور افزود: اکثریت بازنشستگان حقوق 750 هزار تا یک و نیم میلیون تومانی را دریافت می کنند که بسیار ناچیز است، لذا متوسط افزایش حقوق آنها را حدود 20 تا 24 درصد دیده ایم که برای ایجاد عدالت، هر قدر که به سمت 750 هزار تومان پیش رود این افزایش حقوق بیشتر و هر چقدر به سمت یک و نیم میلیون تومان برود، کمتر می شود.

نوبخت در ادامه با تاکید براینکه برای سال آینده از 1 میلیون تومان حقوق برای بازنشستگان کمتر نداریم، گفت: متأسفانه در فوق العاده شغلی نابرابری وجود دارد که به بعضی از دستگاه ها داده شده و برای برخی دیگر در نظر گرفته نشده است.

رئیس سازمان مدیریت و برنامه ریزی کشور با اشاره به اینکه دو هزار و 300 میلیارد تومان در این بودجه در راستای کاهش فاصله شغلی اختصاص داده شده است، خاطرنشان کرد: حقوق بازنشستگان زیر 1 میلیون و 500 هزار تومان بیش از 2 برابر تا پایان برنامه افزایش خواهد یافت لذا این اقدام برای سال 95 نیز انجام خواهد شد.

معاون رئیس جمهوری همچنین با بیان این که مبلغ چهار هزار و 500 میلیارد تومان نیز به عنوان پاداش بازنشستگی در نظر گرفته شده است، گفت: با این امر پاداش بازنشستگی برخی از همکارانمان را می دهیم لذا هرکسی به هر مقداری در بخش بازنشستگی از ما به عنوان پاداش طلب دارد در سال آینده طلب خود را دریافت خواهد کرد.

وضعیت یارانه نقدی در سال 95


نوبخت در ادامه با اشاره به طرح هدفمندی یارانه ها و تاکید بر اینکه یارانه نقدی نیازمندان قطع نخواهد شد، تصریح کرد: بر اساس لایحه بودجه سال 95، حدود 48 هزار میلیارد تومان برای اجرای طرح هدفمندی یارانه ها اختصاص داده شده و یارانه کسانی را که حذف می شوند به طرح تحولات سلامت و تولید و اشتغال اختصاص خواهیم داد.

ثبت نام آزمون دستیاری پزشکی 95-96 شروع شد / زمان برگزاری و مهلت ثبت نام

ثبت نام آزمون دستیاری پزشکی 95-96 شروع شد
ثبت نام آزمون دستیاری پزشکی 95-96 شروع شد / زمان برگزاری و مهلت ثبت نام

مهلت ثبت نام آزمون دستیاری پزشکی 95-96


ثبت نام چهل و سومین دوره آزمون پذیرش دستیار تخصصی آغاز شد و داوطلبان تا ساعت 24 چهارشنبه 7 بهمن 94 فرصت دارند در این آزمون ثبت نام کنند.


سایت ثبت نام آزمون دستیاری پزشکی 95-96


به گزارش خبرنگار مهر، شرایط  و چگونگی شرکت در آزمون چهل و سومین دوره آزمون پذیرش دستیار تخصصی پزشکی در سایت مرکز سنجش آموزش پزشکی sanjeshp.ir به نشانی قرار دارد.


زمان ارسال مدارک سهمیه ها متعاقبا اعلام خواهد شد. 


شرایط لازم برای پذیرش دستیار شامل تایید صلاحیت عمومی طبق ضوابط شورای عالی انقلاب فرهنگی، داشتن مدرک یا گواهینامه فارغ التحصیلی در رشته دکتری پزشکی عمومی  و داشتن کارت پایان خدمت نظام وظیفه یا معافی برای آقایان است.


همچنین موفقیت در آزمون سنجش صلاحیت بالینی پایان دوره پزشکی عمومی (مختص فارغ التحصیلان بهمن ماه سال ۱۳۹۴ و بعد از آن) از دیگر شرایط شرکت در آزمون است.


تائید صلاحیت رفتار حرفه ای توسط دانشگاه محل تحصیل (که بر اساس دستورالعمل ابلاغ شده به دانشگاهها، صادر خواهد شد.) و سلامت جسمی و روانی متناسب با رشته انتخابی و فقدان بیماری موثر حرفه ای نیز از دیگر شرایط ثبت نام است.


ارائه معافیت از خدمات قانونی و یا گواهی اتمام خدمات قانونی (خدمت نظام وظیفه عمومی، خدمات موضوع قانون خدمت پزشکان و پیراپزشکان، پیام آوران بهداشت (تا پایان شهریورماه ۹۵ باستثناء تبصره های اعلام شده.) الزامی است.


عدم اشتغال به تحصیل داوطلب در یکی از رشته های تخصصی پزشکی، Ph.D، کارشناسی ارشد و همچنین نداشتن مدرک تخصصی پزشکی بالینی و نداشتن نقص عضو و یا بیماری مؤثر حرفه ای بر حسب رشته از دیگر شرایط اعلام شده برای ثبت نام است.


هزینه ثبت نام در این آزمون ۷۰۰ هزار ریال (۷۰ هزار تومان) است که داوطلبان می توانند آن را به صورت اینترنتی پرداخت کرده و کد پرداخت را دریافت کنند.


زمان برگزاری آزمون دستیاری پزشکی 95-96


چهل و سومین دوره آزمون پذیرش دستیار تخصصی در روز 9 اردیبهشت 94 برگزار می شود.

ثبت نام آزمون کارشناسی ارشد پزشکی 95-96 شروع شد / مهلت ثبت نام

ثبت نام آزمون کارشناسی ارشد پزشکی 95-96 شروع شد
ثبت نام آزمون کارشناسی ارشد پزشکی 95-96 شروع شد / مهلت ثبت نام

رییس مرکز سنجش پزشکی از آغاز ثبت‌نام آزمون کارشناسی ارشد سال 95 گروه پزشکی خبر داد و گفت: ثبت نام تا پایان هفته‌ی آتی ادامه دارد.


پورکاظمی رییس مرکز سنجش پزشکی در گفت‌وگو با خبرنگار  حوزه دانشگاهی گروه علمی پزشکی باشگاه خبرنگاران جوان در خصوص ثبت نام آزمون کارشناسی ارشد سال 95 گروه پزشکی گفت: ثبت‌نام آزمون کارشناسی ارشد گروه پزشکی از چهارشنبه (30 دی 94) آغاز شده و تا پایان هفته‌ی آینده (9 بهمن 94) ادامه دارد.
 
وی افزود: علاقه‌مندان می‌توانند با مراجعه به سایت سنجش پزشکی شرایط ثبت‌نام را ملاحظه کنند و با توجه به نوع کارشناسی رشته‌های مربوط را در دو گروه ثبت‌نام کنند. 

زمان برگزاری آزمون ارشد پزشکی 95-96
 
وی در ادامه خاطرنشان کرد: آزمون این گروه در اردیبهشت ماه سال 95 برگزار می‌شود و مواد درسی آزمون و ضرایب آنها در سایت سنجش موجود است و می‌توانند اطلاعات کامل را دریافت کنند. 
 
کاظمی در پایان تأکید کرد: افراد حتماً قبل از ثبت‌نام دفترچه‌ی ثبت نام را با دقت مطالعه کنند چون امکان تغییر رشته پس از ثبت نام وجود ندارد.

حداقل حقوق کارگران در سال 95 / میزان عیدی کارگران در سال 95

پیش بینی حداقل حقوق کارگران در سال 95 + میزان عیدی سال 95
جزئیات افزایش دستمزد سال 95
حداقل حقوق کارگران در سال 95

خبرگزاری مهر: با اعلام افزایش ۱۲ درصدی حقوق سال ۹۵ کارمندان، وزیر کار می‌گوید ملاک افزایش مزد ۹۵ کارگران نرخ تورم است که در این صورت، حداقل مزد کارگران با افزایش ۸۵ هزار تومانی ۷۹۷ هزار تومان خواهد شد.

محمدباقر نوبخت سخنگوی دولت در رورهای اخیر برنامه افزایش حقوق کارمندان دولتی در سال آینده را اعلام کرد و قرار است حقوق شاغلان در بدنه دولت در سال ۹۵ به میزان ۱۲ درصد افزایش یابد. البته محمدباقر نوبخت این افزایش را برای برخی گروه ها تا ۳۵ درصد نیز دانسته و دو سطح افزایش هم برای بازنشستگان اعلام کرده است.

نگاهی به آخرین آمارهای ارائه شده از سوی مرکز آمار ایران و بانک مرکزی درباره نرخ تورم نشان می‌دهد دولت نرخ تورم اعلامی مرکز آمار را ملاک کار خود قرار داده است. براساسگزارش مرکز آمار ایران، نرخ تورم در پایان آذرماه امسال ۱۲.۶ درصد بوده ولی این نرخ از سوی بانک مرکزی ۱۳.۷ درصد اعلام شده؛ بنابراین دولت نرخ تورم کمتر را ملاک عمل خود قرار داده است.

میزان عیدی کارگران در سال 95


عیدی کارگران برای آخر سال ۹۴ بر اساس قانون کار تعیین می‌شود. براین اساس حداقل دستمزد کارگران ۷۱۲ هزار تومان می باشد که طبق قانون حداقل عیدی دو برابر حقوق پایه یعنی یک میلیون و ۴۲۴ هزار تومان و حداکثر آن ۲ میلیون و ۱۳۷ هزار تومان خواهد بود. سال ۹۳ نیز حداقل دستمزد ۶۰۸ هزار تومان تعیین شده بود که بر مبنای آن کارگران حداقل یک میلیون و ۲۱۶ هزار تومان و حداکثر یک میلیون و ۸۲۶ هزار تومان عیدی گرفتند.


کارفرمایان مکلف هستند که عیدی آخر سال را تا پیش از پایان سال به کارگران پرداخت کنند. طبق ماده واحده قانون کار کلیه کارگاه‌ های مشمول قانون کار مکلفند به هر یک از کارگران خود به‌نسبت یک سال کار معادل شصت روز آخرین مزد را به‌عنوان عیدی و پاداش بپردازند. مبلغ پرداختی از این بابت به هر یک از کارکنان نبایستی از معادل نود روز حداقل مزد روزانه قانونی تجاوز کند.


مبلغ پرداختی به کارکنانی که کمتر از یک سال در کارگاه کار کرده‌اند باید به‌مأخذ ۶۰ روز مزد و به‌نسبت ایام کارکرد در سال محاسبه شود. مبلغ پرداختی از این بابت برای هر ماه نباید از یک‌دوازدهم سقف تعیین شده در فوق تجاوز نماید. عیدی کارمندان دولت در سال جاری ۶۸۷ هزار تومان اعلام شده که این رقم در بودجه ۹۵ نیز ۷۵۰ هزار تومان پیشنهاد شده است.


کدام نرخ تورم ملاک عمل دولت است؟

بنابراین دولت هر ساله نرخ تورم را ملاک افزایش حقوق کارمندان دولتی می داند و با اندکی بالا و پایین، ارقام افزایش حقوق‌ها را تعیین و اعلام می کند اما مسئله در مورد مشمولان قانون کار و به اصطلاح کارگران متفاوت است. آنها هم جامعه بسیار بزرگی به استعداد ۱۳ میلیون نفر هستند و هم اینکه دستمزدشان باید با معیارها و ملاک‌های دیگری، غیر از نرخ تورم نیز محاسبه و تعیین شود.

نمایندگان کارگری مرتبا از پایین بودن دستمزدها انتقاد کرده و معتقدند پایین بودن حداقل دستمزد و سرکوب مزدی که طی سالیان متمادی اتفاق افتاده، باعث شده است که قدرت خرید دستمزد مشمولان قانون کار از بین برود و دریافتی مشمولان قانون کار به ویژه در بخش حداقل مزد، حتی توان تامین هزینه های ۱۰ روز اول ماه کارگران را نیز نداشته باشد.

حالا در چنین شرایطی علی ربیعی وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی با اشاره به برنامه وزارت کار برای افزایش حقوق و دستمزد سال آینده مشمولان قانون کار گفت: دستمزد کارگران را به نسبت تورم و به صورت پلکانی در سال‌های آینده اصلاح می‌کنیم.

وزیر کار پیش از این بارها اعلام کرده در دو سال گذشته از فعالیت دولت تدبیر و امید، افزایش دستمزد سالیانه کارگران بیشتر از نرخ تورم بوده است. ربیعی به این مسئله نیز اذعان دارد که اوضاع دریافتی مشمولان قانون کار مناسب نیست و باید شرایط تقویت دریافتی ها و حقوق و دستمزد نیروی کار فراهم شود.

دستمزد کارگران نهایتا ۱۰۰ هزار تومان بیشتر می‌شود

اگر طبق گفته وزیر کار، ملاک نرخ تورم را درباره افزایش حداقل مزد سال آینده مشمولان قانون کار در نظر بگیریم، حداقل مزد سال آینده مشمولان قانون کار با نرخ تورم فعلی تنها ۸۵ هزار تومان افزایش خواهد یافت و در نهایت نمی‌توان افزایشی بالاتر از ۱۰۰ هزار تومان برای آن متصور بود.

این میزان افزایش بستگی به این دارد که تا پایان بهمن ماه که نرخ تورم آن ملاک عمل شورای عالی کار قرار خواهد گرفت، نرخ از ۱۲.۶ درصد مرکز آمار و یا ۱۳.۷ درصد بانک مرکزی کمتر نشود که اگر روال ماه‌های گذشته طی شود، این احتمال وجود دارد که نرخ تورم بهمن ماه بین ۱۰ تا ۱۱ درصد اعلام شود، بنابراین وضعیت افزایش حداقل مزد ممکن است بدتر بشود.

در یک ماه گذشته نیز نشست‌ها و گفتگوهایی بین نمایندگان کارگران و کارفرمایان پیرامون نحوه افزایش حقوق و دستمزد سال آینده کارگران صورت گرفته و قرار است مباحث جمع بندی شده برای طرح در شورای عالی کار به بحث گذاشته شود. نمایندگان کارگران و کارفرمایان می‌گویند نمی توان از حالا درباره روند افزایش دستمزد سال ۹۵ مشمولان قانون کار سخن گفت ولی با استناد به اظهارات وزیر کار می توان شرایط افزایش حقوق های مشمولان قانون کار در سال آینده را پیش بینی کرد.

یک مسئله درباره کاهش نرخ تورم وجود دارد و آن هم اینکه کارگران می گویند کاهش هایی که دولت از آن سخن می گوید را در سفره خود احساس نمی کنند و روند افزایش قیمت‌ها در اقلام پُرمصرف خانوار کارگری همچنان ادامه دارد. کارگران می‌گویند هزینه هایی مانند اجاره مسکن، خوراک، پوشاک، حمل و نقل، درمان و تحصیل فرزندان برایشان مهم است که در این بخش‌ها کاهشی اتفاق نیفتاده است.

با مشخص شدن میزان افزایش حقوق و دستمزد سال آینده کارمندان و اظهارات وزیر کار درباره ملاک قرار گرفتن نرخ تورم برای افزایش مزد سال آینده مشمولان قانون کار، باید منتظر جلسات شورای عالی کار در آینده نزدیک و تعیین تکلیف وضعیت افزایش دریافتی سال آینده کارگران ماند.

همچنین به نظر می رسد دولت با افزایش ۲۰ هزارتومانی حق مسکن سال آینده مشمولان قانون کار موافقت و آن را جزو بندهای افزایشی دریافتی سال آینده کارگران منظور کند؛ موضوعی که در ماه‌های اخیر با مخالفت دولت مواجه شده و این مخالفت باعث شده تا کارگران در سال جاری نتوانند از افزایش حق مسکن جدید برخوردار شوند.

آخرین مهلت ثبت نام دوره های مجازی دانشگاه آزاد 94-95

آخرین مهلت ثبت نام دوره های مجازی دانشگاه آزاد 94-95
سوم بهمن، آخرین مهلت ثبت نام دوره‌های مجازی دانشگاه آزاد 94

لینک سایت ثبت نام


علاقمندان به شرکت در دوره های غیرحضوری تحصیلات تکمیلی برای ثبت نام در آزمون و انتخاب کدرشته های واحد الکترونیکی (مجازی) دانشگاه آزاد اسلامی تنها سه روز فرصت دارند.


ثبت‌نام دوره‌های غیرحضوری واحد الکترونیکی دانشگاه آزاد اسلامی تا سوم بهمن ماه تمدید شده است که آخرین فرصت برای متقاضیان بزرگترین دانشگاه مجازی کشور محسوب می شود.


داوطلبان متقاضی ثبت‌نام در دوره‌های کارشناسی ارشد دانشگاه آزاد می‌توانند نسبت به انتخاب کد رشته‌های واحد الکترونیکی تا سوم بهمن ماه به نشانی الکترونیکی www.Azmoon.org مراجعه کنند.


آموزش الکترونیکی یا مجازی از شیوه‌های نوین آموزشی است که به دلیل عدم نیاز به شرکت در کلاس‌های حضوری و با به کارگیری امکانات پیشرفته آموزشی، ضمن ارتقای کیفیت تحصیلی باعث صرفه جویی قابل توجهی در وقت و هزینه دانشجویان می‌شود.


دسترسی دانشجویان در اقصی نقاط کشور به اساتید برجسته و طراز اول، برگزاری امتحانات پایان ترم در 32 مرکز استان و پشتیبانی شبانه روزی از دانشجویان از دیگر گام‌های واحد الکترونیکی در راستای عدالت آموزشی است که امکان ادامه تحصیل را برای کارمندان، زنان خانه دار و علاقمندان به تحصیل در همه نقاط کشور فراهم آورده است.


به گزارش روابط عمومی واحد الکترونیکی دانشگاه آزاد، در دوره‌های غیرحضوری واحد الکترونیکی دانشگاه آزاد اسلامی، کلاس ها اغلب بعد از ساعات اداری و در پایان هفته بر می گزار می شود تا دانشجویان به بهترین نحو بتوانند زمان خود را مدیریت کنند.

نحوه ثبت نام تکمیل ظرفیت و بدون آزمون کارشناسی پیام نور 94-95

نحوه ثبت نام تکمیل ظرفیت و بدون آزمون کارشناسی پیام نور 94-95
نحوه ثبت نام پذیرفته شدگان تکمیل ظرفیت و بدون آزمون کارشناسی پیام نور 94-95

معاون آموزشی و تحصیلات تکمیلی دانشگاه پیام نور جزئیات و نحوه ثبت نام پذیرفته شدگان تکمیل ظرفیت و بدون آزمون مقطع کارشناسی نیمسال دوم 94-95 را تشریح کرد.


زمان ثبت نام پذیرفته شدگان تکمیل ظرفیت و بدون آزمون کارشناسی پیام نور 94


به نقل از روابط عمومی دانشگاه پیام نور، دکتر جمالزاده در سخنانی اظهار داشت: آن دسته از پذیرفته شدگان تکمیل ظرفیت و بدون آزمون مقطع کارشناسی نیمسال دوم 94-95 که تاکنون موفق به نام نویسی نشده اند، می توانند تا 5 بهمن ماه با مراجعه به مراکز و واحدهای محل قبولی خود نسبت به ثبت نام اقدام نمایند.


معاون آموزشی و تحصیلات تکمیلی دانشگاه پیام نور افزود: دانشجویانی که دارای کد قبولی در نیمسال اول 94-95 مراکز و واحدهای دانشگاه پیام نور بوده و کد رشته محل آنها تغییر کرده نیز می توانند در نیمسال دوم 94-95 در کد قبولی جدید ادامه تحصیل نمایند و این اقدام به صورت سیستمی در سامانه گلستان فراهم خواهد شد.

میزان و نحوه تاثیر سوابق تحصیلی در کنکور 95 و 96

میزان و نحوه تاثیر سوابق تحصیلی در کنکور 95 و 96
میزان و نحوه تاثیر سوابق تحصیلی در کنکور 95 و 96
بدین وسیله به اطلاع کلیه داوطلبان آزمون‌های سراسری سال‌های 1395 و 1396 می­رساند که براساس مصوبه چهارمین جلسه شورای سنجش و پذیرش دانشجو مورخ 28/6/1394و در راستای اجرای قانون «سنجش و پذیرش دانشجو در دانشگاه‌ها و مراکز آموزش عالی کشور» مصوب 10/6/1392 مجلس شورای اسلامی، میزان و نحوه تاثیر سوابق تحصیلی در آزمون سراسری سال‌های 1395 و 1396 به شرح ذیل است:


1-  
 آزمون سراسری سال 95 (1395)

الف-
آن دسته از دیپلمه­های ریاضی فیزیک، علوم تجربی، علوم انسانی و علوم و معارف اسلامی که دیپلم خود را از سال 1384 به بعد اخذ نموده­اند و امتحانات یک یا چند درس آنها به صورت نهایی، سراسری و کشوری برگزار شده است، مشمول اعمال سوابق تحصیلی بوده و سوابق تحصیلی موجود دیپلم (سال سوم آموزش متوسطه) به میزان حداکثر 25 درصد به نسبت سوابق تحصیلی موجود داوطلب و به صورت تاثیرقطعی در نمره کل نهایی آنان لحاظ می­شود.

ب-
داوطلبان دارای مدرک پیش دانشگاهی ریاضی فیزیک، علوم تجربی، علوم انسانی، علوم و معارف اسلامی و هنر که مدرک دوره پیش دانشگاهیخود را از سال تحصیلی 1390-1391 به بعد اخذ کرده­اند و امتحانات یک یا چند درس آنها به صورت نهایی ، سراسری و کشوری برگزار شده است، مشمول اعمال سوابق تحصیلی بوده و سوابق تحصیلی موجود دوره پیش دانشگاهی (صرفاً نمرات دروسی که به صورت نهایی، سراسری و کشوری برگزار شده است) به میزان حداکثر 5 درصد به نسبت سوابق تحصیلی موجود داوطلب و به صورت تاثیر مثبت در نمره کل نهایی آنان لحاظ می­شود.
تذکر: برای داوطلبان مشمول سوابق تحصیلی بندهای الف وب، هردو مورد اعمال خواهد شد.
 
2-    آزمون سراسری سال 96 (1396)

الف-
آن دسته از دیپلمه­های ریاضی فیزیک، علوم تجربی، علوم انسانی و علوم و معارف اسلامی که دیپلم خود را از سال 1384 به بعد اخذ نموده­اند و امتحانات یک یا چند درس آنها به صورت نهایی ، سراسری و کشوری برگزار شده است، مشمول اعمال سوابق تحصیلی بوده و سوابق تحصیلی موجود دیپلم (سال سوم آموزش متوسطه) به میزان حداکثر 25 درصد به نسبت سوابق تحصیلی موجود داوطلب و به صورت تاثیرقطعی در نمره کل نهایی آنان لحاظ می­شود.

ب-
داوطلبان دارای مدرک پیش دانشگاهی ریاضی فیزیک، علوم تجربی، علوم انسانی، علوم و معارف اسلامی و هنر که مدرک دوره پیش دانشگاهیخود را از سال تحصیلی 1390-1391 به بعد اخذ کرده­اند و امتحانات یک یا چند درس آنها به صورت نهایی، سراسری و کشوری برگزار شده است، مشمول اعمال سوابق تحصیلی بوده و سوابق تحصیلی موجود دوره پیش دانشگاهی (صرفاً نمرات دروسی که به صورت نهایی، سراسری و کشوری برگزار شده است) به میزان حداکثر 5 درصد به نسبت سوابق تحصیلی موجود داوطلب و به صورت تاثیر قطعی در نمره کل نهایی آنان لحاظ می­شود.

تذکر:
برای داوطلبان مشمول سوابق تحصیلی، بندهای الف وب، هردو مورد، اعمال خواهد شد.

زمان پرداخت هزینه خوابگاه نیمسال دوم 94-95 / مهلت پرداخت

زمان پرداخت هزینه خوابگاه نیمسال دوم 94-95
زمان پرداخت هزینه خوابگاه نیمسال دوم 94-95 / مهلت پرداخت بهمن 94

لینک پورتال پرداخت هزینه خوابگاه


دانشجویان روزانه غیربومی ساکن خوابگاه‌های داخل دانشگاه‌ها از سه شنبه 29 دی لغایت 6 بهمن ماه فرصت دارند نسبت به پرداخت هزینه خوابگاه نیمسال دوم ۹۵- ۹۴، اقدام کنند.


به گزارش خبرگزاری مهر، براساس آیین نامه صندوق رفاه دانشجویان وزارت علوم، تحقیقات و فناوری، تمام دانشجویان ساکن خوابگاه‌ها ملزم به پرداخت اجاره بهای خوابگاه در ابتدای هر نیمسال تحصیلی هستند.


دانشجویان روزانه غیربومی ساکن خوابگاه‌های داخل دانشگاه می‌توانند از فردا سه شنبه ۲۹ دی لغایت ۶ بهمن ۹۴ به پورتال دانشجویی صندوق رفاه دانشجویان به  آدرسhttp://bp.swf.ir   مراجعه و نسبت به پرداخت هزینه خوابگاه نیمسال دوم ۹۵- ۹۴، اقدام  و رسید آن را جهت تمدید کارت خوابگاه به مسئول خوابگاه مربوطه تحویل دهند.


بدیهی است تمام ترددها پس از اتمام مهلت مقرر با کارت خوابگاه تمدید شده نیمسال دوم صورت خواهد گرفت و عدم مراجعه دانشجو برای تمدید اسکان نیمسال دوم به معنای انصراف از خوابگاه تلقی نشده، چنانچه دانشجو قصد ادامه سکونت نداشته باشد، لازمست حداکثر تا تاریخ ۲۸ دی ۹۴  نسبت به تحویل اتاق و تسویه حساب اقدام کند.


در غیر این صورت بر اساس مقررات صندوق رفاه دانشجویان، هزینه خوابگاه این نیمسال به میزان ده برابر اجاره بهاء دریافت می شود.


نکات مهم :


چنانچه مشخص شود، دانشجو علی‌رغم پرداخت هزینه اسکان، در این نیمسال ثبت نام آموزشی نکرده و یا در طول ترم  فارغ التحصیل شوند از ادامه سکونت وی جلوگیری بعمل آمده و هزینه اسکان مسترد نخواهد شد.


دانشجویان سنوات گذشته، نوبت دوم و بومی و یا دانشجویانی که با اخذ رضایت از اعضاء اتاق ساکن شده‌اند، قبل از پرداخت هزینه، می بایست با مسئول خوابگاه مربوطه هماهنگی لازم را بعمل آورند.


دانشجویانی که در خوابگاه‌های خارج دانشگاه اسکان داده شده‌اند برای پرداخت هزینه به اطلاعیه‌های مندرج در خوابگاه مربوطه مراجعه کنند. قبل از هر گونه پرداخت از میزان هزینه مندرج در سیستم و ظرفیت واقعی اتاق کسب اطلاع و اطمینان کنند.


هرگونه اشتباه پرداخت و واریز به دیگر حساب علاوه بر عدم امکان استرداد، بدهی دانشجو با احتساب جریمه در سیستم محفوظ است.


در صورت هرگونه بروز مشکل در سیستم صندوق رفاه به مسئول خوابگاه مربوطه مراجعه کنید.

زمان ثبت نام آزمون دستیاران تکمیلی تخصصی 95-96 (فلوشیپ) / بهمن 94

زمان ثبت نام دستیاران تکمیلی تخصصی گروه پزشکی 95-96
آغاز ثبت نام دستیاران تکمیلی تخصصی گروه پزشکی از 3 بهمن 94

لینک سایت ثبت نام + دریافت کارت + اعلام نتایج


مهلت ثبت نام : 3 تا 17 بهمن 94


زمان ثبت نام آزمون دستیاران تکمیلی تخصصی 95-96 (فلوشیب)


جزئیات آزمون پذیرش دستیاران دوره های تکمیلی تخصصی (فلوشیپ) سال 95 اعلام شد. ثبت نام داوطلبان از سوم بهمن ماه آغاز می شود.


به گزارش خبرنگار مهر، آزمون پذیرش دستیاران دوره های تکمیلی تخصصی (فلوشیپ) سال ۹۵ وفق مصوبات شورای آموزش پزشکی و تخصصی به صورت غیرمتمرکز و توسط دانشگاه های مجری برنامه آموزشی اجرا می شود.


در این دوره جهت تسهیل فرآیند ثبت نام و جلوگیری از تداخل بین دانشگاه های مختلف، ثبت نام این آزمون به صورت متمرکز از طریق سایت مرکز سنجش آموزش پزشکی انجام می پذیرد. بررسی مدارک نیز توسط دبیرخانه شورای آموزش پزشکی و تخصصی انجام می شود.


سایر موارد از جمله طراحی سئوالات و برگزاری آزمون های کتبی، شفاهی، تصحیح اوراق، بررسی به اعتراضات به عهده دانشگاه مجری برنامه آموزشی تکمیلی تخصصی (فلوشیپ) است.


مدارک مورد نیاز آزمون دستیاران تکمیلی تخصصی 95-96 (فلوشیب)


متقاضیان باید علاوه بر دارا بودن شرایط عمومی شرکت در آزمون ها، مدرک دانشنامه تخصصی رشته پیش نیاز و یا گواهی قبولی آن از دانشگاهها یا مراکز مورد تایید وزارت بهداشت را داشته باشند.


اعضای هیات علمی رسمی (قطعی یا آزمایشی) برای تحصیل در دوره های تکمیلی تخصصی (فلوشیپ) نیاز به گزینش عمومی مجدد ندارند.


در این دوره حداقل ۵۰ درصد ظرفیت هر رشته – محل به اعضای هیات علمی پیمانی، رسمی – آزمایشی، رسمی – قطعی دانشگاه های علوم پزشکی تعلق خواهد گرفت.


اعضای هیات علمی واحدهای علوم پزشکی دانشگاه آزاد مشمول استفاده از این مزایا شناخته نمی شوند.


کارکنان رسمی وزارتخانه ها، سازمان ها و یا نهادها در این دوره منحصرا در صورت موافقت سازمان متبوع به صورت داوطلب آزاد در آزمون شرکت کرده و در صورت پذیرش با پرداخت شهریه مجاز به ادامه تحصیل هستند و مورد پذیرش قرار می گیرند.


اعضای هیات علمی که در بخش تربیت کننده دستیار فلوشیپ فعالیت دارند مجاز به ثبت نام در همان برنامه فلوشیپ در همان دانشگاه نیستند. این افراد می توانند در برنامه های فلوشیپ که در بخش های دیگر اجرا می شود ثبت نام و در آزمون مربوطه شرکت کنند.


مهلت ثبت نام آزمون دستیاران تکمیلی تخصصی 95-96 (فلوشیب)


داوطلبان می توانند از 3 تا 17 بهمن ماه با مراجعه به سایت اینترنتی مرکز سنجش آموزش پزشکی sanjeshp.ir و با توجه به رشته تخصصی پیش نیاز و در نظر گرفتن وضعیت شرکت در آزمون (عضو هیات علمی و آزاد) صرفاً یکی از رشته های تکمیلی تخصصی (فلوشیپ) را انتخاب و ثبت نام کنند.


زمان توزیع کارت آزمون دستیاران تکمیلی تخصصی 95-96 (فلوشیب)


کارت ورود به جلسه آزمون در روز چهارشنبه 29 اردیبهشت ماه 95 از طریق سایت اینترنتی مرکز سنجش آموزش پزشکی توزیع می شود.


زمان برگزاری آزمون دستیاران تکمیلی تخصصی 95-96 (فلوشیب) کتبی و شفاهی


آزمون کتبی در روز 30 اردیبهشت ماه 95 و آزمون شفاهی نیز در روزهای 31 اردیبهشت تا 3 خرداد ماه سال 95 برگزار می شود. شروع دوره افراد پذیرفته شده اول مهرماه ۹۵ است. 


هزینه ثبت نام آزمون دستیاران تکمیلی تخصصی 95-96 (فلوشیب)


هزینه ثبت نام 500 هزار ریال (50 هزار تومان) است که از طریق اینترنتی قابل پرداخت است. سایر مدارک ثبت نام نیز باید پس از اسکن، به صورت اینترنتی ارسال شود.

( تعداد کل: 105 )
   1       2       3       4       5       ...       11    >>
قسمت شانزدهم ساخت ایران 2 - قسمت شانزدهم فصل دوم ساخت ایران - دانلود قسمت 16 ساخت ایران 2 - دانلود رایگان قسمت 16 ساخت ایران 2
نظافت منزل توسط خانم مشهد - نظافت منزل مشهد - نظافت راه پله در مشهد - شماره شرکت نظافتی در مشهد
شرکت نظافتی معتبر در مشهد - شرکت نظافتی در مشهد - شرکت خدمات نظافتی در مشهد