قسمت دهم فصل سوم شهرزاد
تعداد شرکت کنندگان، کارنامه، نتایج آزمون دکتری 95-96 سراسری - دانلود رایگان سوالات و پاسخنامه کنکور سراسری آزاد ارشد دکتری 97-98
X
تبلیغات
رایتل

تعداد شرکت کنندگان، کارنامه، نتایج آزمون دکتری 95-96 سراسری

تعداد شرکت کنندگان، کارنامه، نتایج آزمون دکتری 95-96 سراسری


زمان توزیع (دریافت) کارت ورود به جلسه دکتری سراسری 95-96


۱۵۸ هزار و ۹۴ داوطلب در آزمون نیمه متمرکز دکتری سال ۹۵ ثبت نام کردند. داوطلبان از روز 11 اسفند 94 می توانند کارت ورود به جلسه آزمون را از سایت سازمان سنجش دریافت کنند.

 

دکتر حسین توکلی – مشاور عالی سازمان سنجش آموزش کشور در گفتگو با خبرنگار مهر افزود: از میان ۱۵۸ هزار و ۹۴ داوطلب آزمون دکتری، تعداد ۶۷ هزار و ۳۸۲ نفر معادل ۴۶.۶۲ درصد داوطلبان زن و تعداد ۹۰ هزار و ۷۱۲ نفر معادل ۵۷.۳۸ داوطلبان مرد هستند.


مهلت دریافت کارت ورود به جلسه آزمون دکتری سراسری 95-96


وی افزود: کارت شرکت در آزمون دکتری از سه شنبه 11 اسفند 94 تا پنجشنبه 13 اسفند 94 بر روی سایت سازمان سنجش قرار می گیرد و داوطلبان می توانند با ورود به سایت پرینت کارت خود را تهیه کنند.


زمان برگزاری آزمون دکتری سراسری 95-96


آزمون نیمه متمرکز دکتری سال ۹۵ صبح روز جمعه 14 اسفند 94 در ۵۴ شهر برگزار می شود.


ضرایب آزمون دکتری سراسری 95-96 (دروس عمومی و تخصصی)


توکلی با اشاره به ضرایب دروس آزمون گفت: ضریب دروس زبان خارجی عمومی و ضریب استعداد تحصیلی 1 است و ضریب دروس اختصاصی 4 است.


ساعت شروع آزمون دکتری سراسری 95-96


وی افزود: فرآیند آزمون از 8 صبح آغاز می شود و و درهای ورود به جلسه آزمون ساعت ۷:۳۰ دقیقه بسته می شود. برای حضور در جلسه آزمون پرینت کارت آزمون به همراه کارت ملی و شناسنامه عکس دار الزامی است.


مشاور عالی سازمان سنجش اضافه کرد: در ابتدای آزمون یک فرم نظر خواهی به داوطلبان داده می شود که لازم است داوطلبان فرم نظرخوانی را در مدت ۱۰ دقیقه تکمیل کنند. لازم به ذکر است این فرم تاثیری در نتیجه آزمون ندارد.


مدت زمان پاسخگویی به سوالات آزمون دکتری سراسری 95-96


وی یادآور شد: دو بسته به داوطلبان آزمون دکتری داده می شود که بسته اول حاوی دروس اختصاصی است که همراه با پاسخنامه در اختیار داوطلبان قرار می گیرد. همچنین بسته دوم شامل سئوالات استعداد تحصیلی و زبان عمومی است. داوطلبان باید به هر دو دفترچه سئوالات در 210 دقیقه پاسخ دهند.


توکلی گفت: تعداد سئوالات اختصاصی نسبت به هر رشته متفاوت است اما تمامی داوطلبان باید در مدت ۱۲۰ دقیقه به سئوالات این دفترچه پاسخ دهند. همچنین تعداد ۳۰ سئوال برای استعداد تحصیلی و تعداد ۳۰ سئوال نیز برای آزمون زبان عمومی طراحی شده است که داوطلبان باید در مدت ۹۰ دقیقه به سئوالات این دفترچه پاسخ دهند.


وی افزود: کلیه دفترچه ها شخصی سازی شده و نام و نام خانوادگی داوطلب و شماره داوطلب بر روی آن درج شده است. دفترچه ها متنوع هستند و در عناوین A.B.C.D.E.F تقسیم شده اند.


زمان اعلام نتایج اولیه (کارنامه) آزمون دکتری سراسری 95-96


مشاور عالی سازمان سنجش آموزش کشور گفت: نتایج اولیه آزمون بصورت کارنامه شامل سنجش علمی و تراز نمره در هفته اول اردیبهشت ماه سال 95 از طریق سایت سازمان سنجش آموزش کشور منتشر می شود.


انتهای پیام/

قسمت 10 فصل 3 شهرزاد